Povezivanje

Televizija: Digitalna, Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija... HDTV, 3D TV... Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Televizija (za gledaoce i za TV profesionalce)
- Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija...
- HDTV, 3D TV, SDTV...
- Digitalna: DVB-T2, DVB-T, DVB-C, DVB-C2, DVB-S, DVB-S2...
- Ponuda TV kanala i usluga
- Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio, Problematika, Pravna pitanja...
- Kupovina dozvola za emitovanje filmova i videa koji su zaštićeni autorskim pravima...

Radio
- radio streaming
- internet radio stanice

Internet
- video za web starnice
- video streaming,
- internet usluge, VOD ...
- hosting i serveri za video streaming...
- internet provajderi

Mediji, marketing, medijska tržišta, istraživanja, gledaoci...

Re: Povezivanje

Postod kobi87 » 01.02.2015 23:51

A sta bih dobio kada bih dodao jos jedan takav kabal http://c1.zzounds.com/media/fit,2018by3 ... fa0ba6.jpg tj da mi iz kucnog bioskopa (iz aux-a 1)izlaze dva http://c1.zzounds.com/media/fit,2018by3 ... fa0ba6.jpg ovakva kabla putem onog cinc razdelnika ili racve?I u zvucnu da idu dve bananice,jedna u zelenu a druga u crnu.Jel moze to tako?
kobi87
Član foruma
 
Postova:  34
Pridružio se:  24.03.2012 13:30

Re: Povezivanje

Postod felino » 02.02.2015 1:36

Na tvojoj zvučnoj kartici, da bi dobio 6 analognih kanala na izlazu tj. 5.1 surround (5+1=6), koristi se tri priključka od kojih svaki daje po dva kanala. Tako, kada bi priključio na dva izlaza po bananicu, izvukao bi napolje 4 kanala - falila bi ti dva. Čuo bi ti ono što daju ta četiri kanala a ne bi čuo dva. To sve pod uslovom da tvoj kućni bioskop uopšte može da istovremeno reprodukuje ono što dolazi na njegova dva analogna stereo ulaza ili negde moraš da odabereš koji od njih će biti u funkciji.
Korisnikov avatar
felino
Član foruma
 
Postova:  172
Pridružio se:  07.11.2011 15:22

Re: Povezivanje

Postod PomocPotrebna » 05.01.2017 14:55

Postovani,

Imam situaciju da sam renovirao stan i da sam zaboravio da provucem kablove koji su mi potrebni za vezu izmedju TV i 5.1 sistema. Da li postoji neki adapter koji omogucava prenos zvuka sa TV na 5.1 sistem???


Hvala unapred na odgovoru...
PomocPotrebna
 
Prethodni

Vrati se na Televizija, mediji, internet

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron