Panasonic TX-P42G20E i kablovski prijem tv

Televizija: Digitalna, Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija... HDTV, 3D TV... Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Televizija (za gledaoce i za TV profesionalce)
- Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija...
- HDTV, 3D TV, SDTV...
- Digitalna: DVB-T2, DVB-T, DVB-C, DVB-C2, DVB-S, DVB-S2...
- Ponuda TV kanala i usluga
- Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio, Problematika, Pravna pitanja...
- Kupovina dozvola za emitovanje filmova i videa koji su zaštićeni autorskim pravima...

Radio
- radio streaming
- internet radio stanice

Internet
- video za web starnice
- video streaming,
- internet usluge, VOD ...
- hosting i serveri za video streaming...
- internet provajderi

Mediji, marketing, medijska tržišta, istraživanja, gledaoci...

Panasonic TX-P42G20E i kablovski prijem tv

Postod Marko30 » 24.01.2014 5:46

Posedujem ovaj tv. Koristim ptt kablovsku televiziju. Pošto je ptt pustio i digitalnu kablovsku želeo sam da proverim kvalitet slike.
Međutim, kada uđem u meni na ekranu mi se umesto opcija po uputstvu da biram analognu, dvb-t i dvb-c pojavljuju samo dve mogućnosti: analogni i dvb-t. Da li ovo znači da TV ne poseduje kablovski dvb-c. Ili ga je proizvođač prevideo za Srbiju.
Interesuje me:
Mogu li aktivirati ugrađeni dvb-c. Ako ne mogu da li kupovinom dvb-c rešavam problem da prihvatim kanale sa kablovske.
Unapred hvala svima koji mi pojsane.
Marko30
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  05.03.2011 7:52

Re: Panasonic TX-P42G20E i kablovski prijem tv

Postod Marko30 » 25.01.2014 13:12

Rešio sam problem. Objašnjenje za slučajnog korisnika panasonika sa istim problemom.
Restartovati tv na fabričke postavke.
Pri ponovnom podešavanju važno da se pri izboru ''država'' izabere jedna od 5 evropskih država. Nemačka, Holandija, Danska ili neka skandinavska država. Ja sam odabrao Nemačku.
Što se tiče jezika menija (OSD) može se izabrati bilo koji jezik sa date liste.
Sada se pritiskom dugmeta ''TV'' na daljinskom dobijaju sve potrebne opcije: Analaogno, DVB-T i DVB-C. Izabrati žeqenu opciju i u menijima su dostupne sve funkcije podešavanja kanala.

Ovo je bitno ne samo zbog pristupa prijemniku DVB-C već i zbog toga da sada mogu da se na tv prikazuju sadržaji svih formata što nije slučaj ako nisu dostupni svi prijemnici u meniju naprimer MPV-4 format).
Glupost proizvođača ali nije karakteristika samo Panasonika, i kod drugih je prisutna.
Marko30
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  05.03.2011 7:52

Re: Panasonic TX-P42G20E i kablovski prijem tv

Postod Video Majstor » 28.01.2014 3:11

Jako zanimljivo. :)

Glupost proizvođača ali nije karakteristika samo Panasonika, i kod drugih je prisutna.
Inače se malo pažnje posvećuje ispravkama grešaka i bugova u softveru. A naročito za siromašnija tržišta kao što je naše. Ovo je jednostavno znak slabog ulaganja u softver i slabije brige za slabija tržišta.

Da li ovo znači da TV ne poseduje kablovski dvb-c. Ili ga je proizvođač prevideo za Srbiju.
Interesuje me:
Mogu li aktivirati ugrađeni dvb-c. Ako ne mogu da li kupovinom dvb-c rešavam problem da prihvatim kanale sa kablovske.
Unapred hvala svima koji mi pojsane.
Odgovor je i Da i Ne.
DVB-C prijemnik u televizoru omogućava hvatanja digitalnih kablovskih kanal koji nisu enkriptovani. Dakle DVB-C tuner u televizoru delimično rešava taj problem.

Svi kablovski operateri teže tome da jednog dana sve emituju sa enkripcijom i da se njihova televizija ne može gledati bez njihovih uređaja (set top boxova). Njihov set top box dobija samo onaj ko plati pretplatu. Na taj način sprečavaju krađu signala. Dakle, jednog dana DVB-C tuner-u televizoru može biti beskoristan. Možda već sutra.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Televizija, mediji, internet

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron