Prvi srpski News Automation Playout - News Studio

Televizija: Digitalna, Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija... HDTV, 3D TV... Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Televizija (za gledaoce i za TV profesionalce)
- Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija...
- HDTV, 3D TV, SDTV...
- Digitalna: DVB-T2, DVB-T, DVB-C, DVB-C2, DVB-S, DVB-S2...
- Ponuda TV kanala i usluga
- Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio, Problematika, Pravna pitanja...
- Kupovina dozvola za emitovanje filmova i videa koji su zaštićeni autorskim pravima...

Radio
- radio streaming
- internet radio stanice

Internet
- video za web starnice
- video streaming,
- internet usluge, VOD ...
- hosting i serveri za video streaming...
- internet provajderi

Mediji, marketing, medijska tržišta, istraživanja, gledaoci...

Prvi srpski News Automation Playout - News Studio

Postod dovecer » 04.11.2013 0:22

Profesionalni softver za automatizaciju emitovanja vesti.

Vesti realizuje jedan operater i teleprompterista u režiji i one izgledaju ovako:


Pogledajte i probajte:

http://www.dovecher.tv

News Studio 1.0

animated flash graphics
on the fly change of auto stop after clip or playlist mode
on the fly change of next clip
separated news and sport logo
news preview with graphic template and two text parameter
wipe effect on preview
audio muting of video assets for news background
preview of rundown row
preview of media asset folder row
multiple clip drag and drop into rundown
clip loop
fast media folder asset search
media folder automatic or manual refresh
picture slow zoom in play
audio mikser
audio volume controll for rundown row
automated muting of speaker on rundown play
automated unmuting of speaker on LIVE or preview event
visual progresbar playback counter
dual screen support
announcing quoter support (left and right)
lower thirds
one or more input camera depends of installed Decklink cards
synchronized auto or manual recording of programm
commerciall block support
headlines support
„last news“ suport
„info call“ support
automated save of rundown playlist
automated logo insertion and headlines after commercial block
voice countdown of last ten seconds on clip play
predicted duration of rundown list
keyboard shortcut for all main commands
UTF-8
drag and drop into rundown list
file based asset folder
last second editing of rundown list
dovecer
 

Re: Prvi srpski News Automation Playout - News Studio

Postod Video Majstor » 10.11.2013 0:38

Pozdrav,
Svaka čast! :good:
Baš mi je drago da je kod nas proizvedeno nešto ozbiljno iz oblasti video tehnologija. Želim vam uspeh i dobru prodaju. :)

Ako si zainteresoan i za domaće tržište, moglo bi i neku recenziju da stavimo na ovaj sajt.

Ja sam takođe pre oko godinu (ili dve) radio na koncepciji jednog amaterskog programa za playout za jednostavan TV kanal.. I to zbog nedostatka vremna stoji već dugo. Hteo sam to da ponudim jednoj stranoj firmi koja radi shareware programe za video. ...Pa sad kad vidim da postoje i domaći programeri iz baš te oblasti, ko zna, možda bi moglo i ovde to da se uradi...
...najbolje da pokrenem novu temu o tome pošto je to zasebna priča.


p.s.
Pretpostavljam da bi najbolje odgovaralo da se ova tema premesti u rubriku "Televizija..." jer tu više čitaju ljudi koje interesuje televizija (kao biznis). A ovde ću ostaviti prečicu do teme.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Prvi srpski News Automation Playout - News Studio

Postod dovecer » 11.11.2013 0:19

Video Majstor je napisao:Pozdrav,
Svaka čast! :good:
Baš mi je drago da je kod nas proizvedeno nešto ozbiljno iz oblasti video tehnologija. Želim vam uspeh i dobru prodaju. :)

Ako si zainteresoan i za domaće tržište, moglo bi i neku recenziju da stavimo na ovaj sajt.

Ja sam takođe pre oko godinu (ili dve) radio na koncepciji jednog amaterskog programa za playout za jednostavan TV kanal.. I to zbog nedostatka vremna stoji već dugo. Hteo sam to da ponudim jednoj stranoj firmi koja radi shareware programe za video. ...Pa sad kad vidim da postoje i domaći programeri iz baš te oblasti, ko zna, možda bi moglo i ovde to da se uradi...
...najbolje da pokrenem novu temu o tome pošto je to zasebna priča.


p.s.
Pretpostavljam da bi najbolje odgovaralo da se ova tema premesti u rubriku "Televizija..." jer tu više čitaju ljudi koje interesuje televizija (kao biznis). A ovde ću ostaviti prečicu do teme.

Hvala na čestitkama,

što se recenzije tiče, bilo bi mi drago ako je neko raspoložen da to uradi.

Znam kakav je posao praviti software u Srbiji. Posebno u specifičnoj oblasti kao što je ova. Ali ovaj program koristimo na našoj televiziji već godinu dana koliko ga i prilagođavamo za prodaju.

Zvanično je objavljen na par foruma 1.Novembra 2013 i prve reakcije su impresivne.
Čak je i Studio Tech TV najavio recenziju na svom kanalu. Premotajte na 4:52


Ekipa stalno usavršava program. Naravno ima i bagova koji se svakodnevno pojavljuju :dash2: , ali sve manje... Automatski update je integrisan u aplikaciju.
Naravno, ambicije su da do kraja sledeće godine ovo bude najbolje svetsko "newsroom" rešenje u ovoj oblasti :winner: pa šta uradimo! (a naše)

Na čekanju za objavljivanje su i rešenja za produkciju sportova sa "all in one" rešenjima koje uključuje mixing, statistiku, sat, grafiku, slow motion, replay i record.
Primer:
dovecer
 

Re: Prvi srpski News Automation Playout - News Studio

Postod Video Majstor » 02.12.2013 19:15

Hvala na čestitkama,

što se recenzije tiče, bilo bi mi drago ako je neko raspoložen da to uradi.
Planiram da napravim recenziju na sajtu čim budem imao vremena.
Reci mi da li postoji Demo verzija programa i da li je moguće isprobati program i videti suštinski šta on radi na samom kompjuteru (bez emitvanja i bez drugog hardwera iz studija)?

Takođe, moj kompjuter ne zadovoljava minimalne hardverske zahteve. Da li program ipak radi ili je minimum neophodan?

Znam kakav je posao praviti software u Srbiji. Posebno u specifičnoj oblasti kao što je ova. Ali ovaj program koristimo na našoj televiziji već godinu dana koliko ga i prilagođavamo za prodaju.
Pa iskreno nisam shvatio, mislim da ne bi trebalo biti neke razlike u tom gde se softver pravi. Čak mislim da je Srbija i druga male siromašne zemlje zgodnija za proizvodnju zbog malih plata i mnogo slobodnog vremena (a lošija za trgovinu zbog nedostata kupovne moći). Jedan od ciljeva ovog sajta je da pomognem u tome da postanemo bolji i konkurentniji bar u ovoj oblasti. Hardver nam je teško priuštiti ali zato nas niko ne sprečava da zapnemo i usavršimo veštine i znanja.

Ekipa stalno usavršava program. Naravno ima i bagova koji se svakodnevno pojavljuju , ali sve manje... Automatski update je integrisan u aplikaciju.
Naravno, ambicije su da do kraja sledeće godine ovo bude najbolje svetsko "newsroom" rešenje u ovoj oblasti pa šta uradimo! (a naše)

Na čekanju za objavljivanje su i rešenja za produkciju sportova sa "all in one" rešenjima koje uključuje mixing, statistiku, sat, grafiku, slow motion, replay i record.
Fino :)
Nadam se da ćete kroz dalju evoluciju tih rešenja izgraditi i brend i možda neki širi paket softvera i usluga u prepoznatljivom stilu.

p.s.
I ja sam se pomalo upuštao u softver :) Ako imaš vremena možeš pogledati i dva mala programa koja sam ja pravio:
viewtopic.php?f=14&t=274
viewtopic.php?f=14&t=2717

a čim bude vremena biće i online kalkulator na ovom sajtu. On je plairan da bude poprilično širokih mogućnosti (bitrate, internet badwidth, itd.)...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Televizija, mediji, internet

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron