PVR (snimanje)

Televizija: Digitalna, Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija... HDTV, 3D TV... Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Televizija (za gledaoce i za TV profesionalce)
- Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija...
- HDTV, 3D TV, SDTV...
- Digitalna: DVB-T2, DVB-T, DVB-C, DVB-C2, DVB-S, DVB-S2...
- Ponuda TV kanala i usluga
- Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio, Problematika, Pravna pitanja...
- Kupovina dozvola za emitovanje filmova i videa koji su zaštićeni autorskim pravima...

Radio
- radio streaming
- internet radio stanice

Internet
- video za web starnice
- video streaming,
- internet usluge, VOD ...
- hosting i serveri za video streaming...
- internet provajderi

Mediji, marketing, medijska tržišta, istraživanja, gledaoci...

PVR (snimanje)

Postod Goja » 23.11.2012 10:51

Juče sam pazario tv VOX LCD TV 32" 32882 Full HD http://www.gigatronshop.com/lcd_i_plazma_televizori/vox_lcd_tv_32_32882_full_hd-9456

Zaista deluje ok i sve što je napisano o tom televizoru za sada je tačno (kolko sam mogao da vidim)
medjutim mučime funkcija PVR "personal video rekording"
PVR radi samo sa digitalnim kanalima ,pošto ovaj tv ima digitalni risiver kada namestim kanale na digitalni prijem funkcija pvr radi i to je ok .Nemože da se snima nešto a da se gleda nešto drugo ajde ok i to ali ono što mi smeta je što snimljeni materijal na usb nemogu da pogledam ni na jednom drugom mediju čak ni na kompijuteru čak nemogu ni da ga konvertujem pa da gledam negde drugde navodno ako je to tačno kad se ubaci usb televizor formatira usb i snima program u nekom zaštićenom programu koji može da se emituje samo na tom televizoru na kome je snimano.To je kako sam saznao zbog autorskih prava.
Sad pitanje za sve
dali je sve to tačno i drugo pitanje dali nekako može to da se izbegne i zaobidje.
Kada video materijal prebacim na komp izbacujemi ikonicu sa oznakom ts i sa njom nemogu ništa.
hvala.
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: PVR (snimanje)

Postod Video Majstor » 24.11.2012 1:28

ono što mi smeta je što snimljeni materijal na usb nemogu da pogledam ni na jednom drugom mediju čak ni na kompijuteru čak nemogu ni da ga konvertujem pa da gledam negde drugde
Postoje tri mogućnosti:
A) Jedna mogućnost je da TV jednostavno pri snimanju na neki način oštećuje container fajl pa da zbog toga taj fajl bude čitljiv u većini drugih plejera na kompjuteru. U ovom slučaju fajl bi ipak trebao biti čitljiv u nekom od savršenijih plejera sa najnovijim kodecima.

B) Moguće je da je sa fajlom jednostvano sve u redu ali jednostavno nisi upotrebio odgovarajući plejer i odgovarajuće kodeke. Od plejera probaj VLC media player http://www.videolan.org/vlc/index.html
A od kodeka instaliraj LAV Filters http://www.free-codecs.com/download/LAV_Filters.htm
Pa ko su fajlovi u redu moći ćeš da ih pustiš.

C) Moguće je da televizor primenjuje enkripciju tokom snimanja tako da fajl bude neupotrebljiv na drugim uređajima.

navodno ako je to tačno kad se ubaci usb televizor formatira usb i snima program u nekom zaštićenom programu koji može da se emituje samo na tom televizoru na kome je snimano.To je kako sam saznao zbog autorskih prava.
Da to je sasvim moguće ali ne baš tom tehnikom...

Formatizovanje USB memorije bi prepoznao po tome što bi potrajalo neko vreme i što bi sav sadržaj bio obrisan i što bi kasnije kad bi ga ubacio u kompjuter opet tražio formatizovanje... To najbverovatniej nije slučaj jer onda taj fajl ne bi ni mogao da vidiš iz kompjutera.

Korišćenje enkripcije pri snimanju je najverovatnije objašnjenje. Mnogi uređaji to rade. Ipak trebaš proveriti u VLC plejeru pa ćeš onda znati.
Razlog za primenu enkripcije je radi pomoći u zaštiti autorkih prava. Ta primena enkripcije radi sprečavanja gledanja na drugim uređajima se popularnije zove DRM (Digital Right Management) zaštita. Spominjano je nekoliko puta i na ovom forumu.

---
Okači ovde http://www.sendspace.com/
neki od manjih fajlova pa da probamo mi ostali.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: PVR (snimanje)

Postod Goja » 24.11.2012 9:06

Ok pokušaću
sa kodecima a klip sam okačio
http://www.sendspace.com/file/huwleh

hvala
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: PVR (snimanje)

Postod Video Majstor » 27.11.2012 2:42

Zaboravio sam da javim. Video ne radi. Čak štaviše ni MediaInfo ne detektuje čak ni format containera a naravno ni video ni audio zapis u njemu.

Ili je taj fajl oštećen ili tvoj rekorder vrši enkripciju na nivou celog fajla.

Otvori još neki od tih fajlova u programu MediaInfo i ako ti ne pokazuje ni format containera ni video ni audio informacija, onda su fajlovi zaštičeni enkripcijom.

U slučaju enkripcije nema pomoći. Eventualno bi se moglo pokušati nekim programom za dekripciju ali to je proces koji bi trajao nekoliko dana uz puno zauzeće procesora... Ne vredi ni pokušavati.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: PVR (snimanje)

Postod Goja » 27.11.2012 11:31

Izgleda da je tako
baš šteta što su postavili tu enkripciju a i nevidim logiku ,toliko uređaja ima za snimanje programa koji rade normalno .....................
hvala na odgovorima
inače tv je odličan za te pare više nego dobar
pozz
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: PVR (snimanje)

Postod Goja » 03.12.2012 13:04

Da se nadovežem na ovaj tv (u sebi ima dig tjuner)
Primetio sam da je slika dosta dobra oštra i bez sitnih "grumuljica" kada gledam program koji se preko kablovske emituje u digitalnoj tehnici.
Sad me zanima dali postoji neki set digitalni top box koji može da se postavi ispred tv i da se postejeci kabloski (u osnovnom paketu dakle ne skremblovani ) programi na taj način poboljšaju da ima epg i mogućnost snimanja programa na usb.
hvala
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: PVR (snimanje)

Postod Video Majstor » 04.12.2012 3:06

Slika je dobra jer je ulazn isignal dobar. Digitakna kablovska ima čistu sliku i takva dolazi do Tv-a.

Sad me zanima dali postoji neki set digitalni top box koji može da se postavi ispred tv i da se postejeci kabloski (u osnovnom paketu dakle ne skremblovani ) programi na taj način poboljšaju da ima epg i mogućnost snimanja programa na usb.
hvala
Ako misliš na digitalnu kablovsku, to u potpunosti zavisi od kablovskog provajdera. Ako omogućavaju samo jednu vrstu set top boxa onda ne može. Može samo ono što oni omoghuće.

A ako misliš na analognu kablovsku, tu takođe ne može ništa d ase poboljša. EPG ne može dobiti jer analogna televizija to ne podržava. A poboljšanja kvaliteta slike su nemoguća.

Jedino što može je da kupiš poseban kućni uređaj koji može da snima (na priemr neki media plejer sa hard diskom). Međutim pitanje je koliko ti se to isplati. Takođe veliki broj njih radi enkripciju tako da bi imao isti problem kao i sa TV-om.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: PVR (snimanje)

Postod Goja » 04.12.2012 11:09

"Ako misliš na digitalnu kablovsku, to u potpunosti zavisi od kablovskog provajdera. Ako omogućavaju samo jednu vrstu set top boxa onda ne može. Može samo ono što oni omoghuće".

Da mislim

Ako na tv koji u sebi ima digitalni tjuner postizem epg i slika je dosta bolja nego na drugim televizorima koji nemaju digitalni tjuner zar to nije "dokaz" da moj provajder to dopušta to jest da bi kupovinom set top boxa postigao isto kao i sa tv koji u sebi već ima dig.tjuner
ili ja grešim?
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: PVR (snimanje)

Postod Video Majstor » 05.12.2012 2:25

Goja je napisao:"Ako misliš na digitalnu kablovsku, to u potpunosti zavisi od kablovskog provajdera. Ako omogućavaju samo jednu vrstu set top boxa onda ne može. Može samo ono što oni omoghuće".

Da mislim

Ako na tv koji u sebi ima digitalni tjuner postizem epg i slika je dosta bolja nego na drugim televizorima koji nemaju digitalni tjuner zar to nije "dokaz" da moj provajder to dopušta to jest da bi kupovinom set top boxa postigao isto kao i sa tv koji u sebi već ima dig.tjuner
ili ja grešim?
Moguće...
Koji je kablovski provajder u pitanju?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: PVR (snimanje)

Postod Goja » 05.12.2012 9:52

IKOM

Ako je to tako ostajemi da nađem neki set top box samo nikako sa enkripcijom za snimanje programa mora da postoji neki na tržištu
jer bi time postigao i bolju sliku i mogućnost da snimam neki program
hvala
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23
Sledeća

Vrati se na Televizija, mediji, internet

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju