i-can Easy HD 2851T-DVB Set-top box

Televizija: Digitalna, Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija... HDTV, 3D TV... Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Televizija (za gledaoce i za TV profesionalce)
- Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija...
- HDTV, 3D TV, SDTV...
- Digitalna: DVB-T2, DVB-T, DVB-C, DVB-C2, DVB-S, DVB-S2...
- Ponuda TV kanala i usluga
- Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio, Problematika, Pravna pitanja...
- Kupovina dozvola za emitovanje filmova i videa koji su zaštićeni autorskim pravima...

Radio
- radio streaming
- internet radio stanice

Internet
- video za web starnice
- video streaming,
- internet usluge, VOD ...
- hosting i serveri za video streaming...
- internet provajderi

Mediji, marketing, medijska tržišta, istraživanja, gledaoci...

Re: i-can Easy HD 2851T-DVB Set-top box

Postod Video Majstor » 13.07.2012 2:27

mdell je napisao:subota, 07. jul 2012, 08:07 -> 09:57

Nalepnice ETV-a

Tehnička služba Javnog preduzeća "Emisiona tehnika i veze" će u narednom periodu vršiti određena ispitivanja i promene modulacionih parametara na uređajima koji će biti dostupni našim građanima u prodaji. Prijemna oprema koja ispunjava propisane norme imaće na sebi nalepnice ETV-a, navodi se u saopštenju JP ETV.http://www.rts.rs/page/rts/sr/Digitaliz ... ETV-a.html. Kako ovo komentarišete. Dali će i dalje raditi ispravno?
Uopšte gledano, ovo je dobra vest. Do sada nije bilo nikakvog reda i nikakvih garancija a sada ćemo imati bar nekakve.

Do sada su postojale neke specifikacija (u vezi toga u kojem formatu se šta emituje) dostupne javnosti ali nisu bile dovoljno precizne ili su bile precizne ali je pisalo da su samo preporuka i da nisu obavezujuće. Znači do sada nije bilo garancije da li neko uopšte zna kakav tačno signal će se emitovati i da li će se nešto kasnije menjati u signalu ili neće.

ETV je zadužen za digitalizaciju i za samo emitovanje tako da, ako neko u Srbiji zna kakav signal će na kraju biti puštan, onda su to oni. Koliko sam ja razumeo, pojednostavljeno rečeno, oni će testirati uređaje i ako uređaj prima to što emituju ili planiraju da emituju onda će dobiti njihovu nalepnicu.
E sad ostaje pitanje, da li oni testiraju baš sa ovakvim signalom kakav se sada pušta, ili sa nekim drugačijim?
Prema svemu što za sada znamo i rečima par ljudi iza ETV-a ne bi trebalo ništa značajno da se menja... ipak nikad se ne zna.

Sama etiketa koju će oni da dodeljuju uređajima, pravno gledano, verovatno neće biti 100% garancija jer ni ugovori overeni u sudu nisu garancija... Ali ipak pozitivna je stvar da su se malo uozbiljili. Naravno da je mnogo sigurnije kada na uređaju ima bar neka potvrda da je neko ozbiljan to testirao, nego kada ne znate baš ništa.

E sad za i-Can Easy HD, njega verovatno neće testirati osim ako neki uvoznik ne počne da ga uvozi u Srbiju. Ja lično ne očekujem da će sada nešto menjati u signalu kad nisu do sada, ali kao što rekoh ništa nije zagarantovano.
:unknown:

Testiranje koje sprovodi ETV, iako predstavlja garanciju kupcima da su prijemni uređaji u standardu koji se koriste u našoj zemlji, nije obavezno za distributere, navodi se u saopštenju JP ETV.
Ovo testiranje i izdavanje tih potvrda se najverovatnije plaća (jer se svi certifikati i potvrde od nekih ustanova plaćaju) tako da će se uvoznici možda odlučivati i da ne testiraju uređaje da bi sprečili još uvećanja cena...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: i-can Easy HD 2851T-DVB Set-top box

Postod Gost » 22.07.2012 13:06

Pozdrav
Imam ovaj risiver i odlicno me sluzi.
Imam mali problem a to je da se ne moze podesiti vreme ni rucno, niti automatski odabirom nase vremenske zone.
Kao posledica toga, sat kasni jedan sat (GMT) sto je i logicno jer je namenjen trzistu VB a ne nasem.
Je li neko uspeo kako da podesi sat da bude tacan?
To ce biti znacajno kad pocnu da emituju EPG koji nece biti tacan zbog pogresnog vremena.
Gost
 
Prethodni

Vrati se na Televizija, mediji, internet

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron