softver za "idiota"

Televizija: Digitalna, Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija... HDTV, 3D TV... Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Televizija (za gledaoce i za TV profesionalce)
- Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija...
- HDTV, 3D TV, SDTV...
- Digitalna: DVB-T2, DVB-T, DVB-C, DVB-C2, DVB-S, DVB-S2...
- Ponuda TV kanala i usluga
- Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio, Problematika, Pravna pitanja...
- Kupovina dozvola za emitovanje filmova i videa koji su zaštićeni autorskim pravima...

Radio
- radio streaming
- internet radio stanice

Internet
- video za web starnice
- video streaming,
- internet usluge, VOD ...
- hosting i serveri za video streaming...
- internet provajderi

Mediji, marketing, medijska tržišta, istraživanja, gledaoci...

softver za "idiota"

Postod mamut » 27.05.2012 18:42

Da li neko zna neki softver za "krolovanje " teksta na ekranu, takozvani "idiot" kao pomoć novinaru u TV studiju ?
mamut
Novi član
 
Postova:  1
Pridružio se:  27.05.2012 17:56

Re: softver za "idiota"

Postod felino » 27.05.2012 23:04

Tebi treba tzv teleprompter softver jer je naziv tog sistema teleprompter ("idiot"). Najpoznatiji je onaj firme Autoscript. Ono sto ja znam od programa su MirrorScriptPC i Realtime Soft UltraMon. Verovatno ih ima jos. Ne znam gde ces koristiti i kakav (kupovni ili pravljen) teleprompter ali svakako je najbolje da bude pravi tj. da kamera snima kroz staklo na kojem ide tekst - tako najprirodnije izgleda spiker jer gleda direktno u kameru. Primeti se kada spiker gleda u monitor ili papir iznad, pored ili ispod kamere.

Verovatno sve ovo vec znas a mozda ce se javiti jos neko ko tu materiju poznaje mnogo bolje od mene.
Korisnikov avatar
felino
Član foruma
 
Postova:  172
Pridružio se:  07.11.2011 15:22

Re: softver za "idiota"

Postod Video Majstor » 28.05.2012 1:40

Dobrodošao! :drinks:

Što se tiče telepromptera, evo jedan zanimljiv video gde se vidi kako izgleda i funkcioniše pravi teleprompter. Isečci iz čuvene komedije Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Na snimku se viid da jedan red sadrži 30 znakova, što je verovatno maksimum da se ne bi primetilo kako spiker pomera pogleda levo-desno. Ova informacija može da posluži za one koji žele da naprave taj skrolujući tekst u nekom programu za video montažu.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Televizija, mediji, internet

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron