Najbolji besplatni plejer

Televizija: Digitalna, Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija... HDTV, 3D TV... Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Televizija (za gledaoce i za TV profesionalce)
- Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija...
- HDTV, 3D TV, SDTV...
- Digitalna: DVB-T2, DVB-T, DVB-C, DVB-C2, DVB-S, DVB-S2...
- Ponuda TV kanala i usluga
- Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio, Problematika, Pravna pitanja...
- Kupovina dozvola za emitovanje filmova i videa koji su zaštićeni autorskim pravima...

Radio
- radio streaming
- internet radio stanice

Internet
- video za web starnice
- video streaming,
- internet usluge, VOD ...
- hosting i serveri za video streaming...
- internet provajderi

Mediji, marketing, medijska tržišta, istraživanja, gledaoci...

Najbolji besplatni plejer

Postod Al3k5aNd4R » 26.05.2012 20:55

Preporucite mi neki najbolji plejer za emitovanje programa, po mogucnosti da je besplatan, da ima preglednu plejlistu. U televiziji trenutno koristimo virtual DJ, ali mi dosta cesto lose prepoznaje pocetak spotova, pa mi pusti spot od pola. BS player sam probao, malcice ga ne volim, tj ne mogu ga smislit, nikad ga nesto i nisam volio, vlc plejer bas i ne moze da obavlja taj posao. DA salje sliku na jedan ekran, a sa drugog da se podesava i tako to, uglavnom ne odgovara nikom probali smo ga. e sad dalje, imate li vi neki predlog, jos bolje ako je plejer bas za televizije i predvidjen?
Korisnikov avatar
Al3k5aNd4R
Član foruma
 
Postova:  12
Pridružio se:  02.11.2010 21:40
Lokacija:  Podgorica

Re: Najbolji besplatni plejer

Postod Video Majstor » 28.05.2012 1:29

Uh, za to što si opisao, trenutno samo profesionalni programi za playout http://www.videomajstor.com/softver-tv-studio
ili VJ programi kao VirtualDJ.

Inače, baš zbog toga što nema odgovarajuće rešenje, za amaterske i male nsikobudžetne televizije ja osmišljavam jedan program i velike su šanse da će ga praviti jedna strana softverska kompanija. Ako me budu poslušali cena za nekomercijalnu upotrebu će biti 30 dolatra a 100 za komercijalnu, tako da to ne bi bilo previše novca za naše prilike.
Međutim pošto sam u zadnjih nekoliko meseci bio ekstremno zauzet morao sam da to stavim "na čekanje". Vratiću se tome čim budem mogao. Nadam se da ću dosta obaveza skinuti s vrata za jedno 15 dana.
...slobodno me podsećaj na to :clapping: što me više gnjaviš brže će biti gotovo :D

U televiziji trenutno koristimo virtual DJ, ali mi dosta cesto lose prepoznaje pocetak spotova, pa mi pusti spot od pola.
Hm,
Pa trebalo bi proveriti da li se kod tih slučajeva radi uvek o istom formatu. Ako je uvek isti format u pitanju onda bi rešenje bilo da se konvertuje u neki drugi format sa kojim VirtualDJ najbolje radi.

Akko trebaš predlog kako i sa čime da konvertuješ, okači informacije o fajlu iz MediaInfo programa pa da vidimo...

A ako se to dešava sa raznim formatima, onda verovatno nešto nije u redu sa tom verzijom VirtualDJ-a.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Najbolji besplatni plejer

Postod Al3k5aNd4R » 01.06.2012 2:05

a virtual dj bas zbog toga sto je dj program trazi sam lokaciju u pjesmi dje mu je najbolje da umiksa pjesmu video kad ga ostavimo sam da miskuje.

------------------------
edit:


Ima li ovaj program kakve veze sa playout-om?
CasparCG

http://casparcg.com

dosta se spominje server na sajtu, prelistao sam i onaj FAQ ali nisam bas najbolje ukapirao da li moze da pusta vec snimljene video fajlove ili samo lijepi slike/animacije na zivi program. i je li potreban taj neki server sto se svo vrijeme spominje?
Korisnikov avatar
Al3k5aNd4R
Član foruma
 
Postova:  12
Pridružio se:  02.11.2010 21:40
Lokacija:  Podgorica

Re: Najbolji besplatni plejer

Postod Video Majstor » 02.06.2012 3:48

a virtual dj bas zbog toga sto je dj program trazi sam lokaciju u pjesmi dje mu je najbolje da umiksa pjesmu video kad ga ostavimo sam da miskuje.
Pa zavisi koja verzija ia kako je podesen.
Sad ne znam na pamet ali sa jednom starijom verzijom je jako dobro pustao playlistu kada je namešten na automix.

Moguće je da je kod vas bio podešen na neku vrstu mixanja skraćenih pesama...
Pogledaću podešavanja pa ću ti javiti ako može to da se isključi pa da pušta cele pesme.

Ima li ovaj program kakve veze sa playout-om?
CasparCG

http://casparcg.com
Definitivno jeste za playout. Međutim teško ga je porediti sa običnim plejerima jer on ima daleko složenije mogućnosti i drugačiju namenu.

Nizam znao za njega do sada. Besplatan je pa bi svakako trebalo da ga probaš.

Za pohvalu je što su njegove mogućnosti veoma jasno objašnjene na tom sajtu. Drugi programi obično koriste stručne nazive i nude vrlo malo objašnjenja.

dosta se spominje server na sajtu, prelistao sam i onaj FAQ ali nisam bas najbolje ukapirao da li moze da pusta vec snimljene video fajlove ili samo lijepi slike/animacije na zivi program. i je li potreban taj neki server sto se svo vrijeme spominje?
CasparCG Server i CasparCG Client su par aplikacija koje zajedno oabvljaju posao. Server treba biti na snažnijem računaru i on obavlja sav tehnički posao a Client služi za upravljanje i može biti na istom računaru a može i na nekom drugom sa kojim je umrežen. Znači korisnik klikće po Client aplikaciji i sam onju vidi ali bez Servera nema puštanja. Pored clienta i servera ima još komponenti ali mislim da nisu neophodne za sam početak.

Može da pušta video fajlove. Međutim, najmanje od svega su opisane mogućnosti u vezi samog puštanja fajlova pa ne znam da li može i koliko je dobar u izradi pleylista i automatizaciji... mora se proveriti...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Televizija, mediji, internet

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron