Pomoc - Adobe Flash Media Live Encoder

Televizija: Digitalna, Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija... HDTV, 3D TV... Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Televizija (za gledaoce i za TV profesionalce)
- Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija...
- HDTV, 3D TV, SDTV...
- Digitalna: DVB-T2, DVB-T, DVB-C, DVB-C2, DVB-S, DVB-S2...
- Ponuda TV kanala i usluga
- Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio, Problematika, Pravna pitanja...
- Kupovina dozvola za emitovanje filmova i videa koji su zaštićeni autorskim pravima...

Radio
- radio streaming
- internet radio stanice

Internet
- video za web starnice
- video streaming,
- internet usluge, VOD ...
- hosting i serveri za video streaming...
- internet provajderi

Mediji, marketing, medijska tržišta, istraživanja, gledaoci...

Pomoc - Adobe Flash Media Live Encoder

Postod lena » 25.03.2012 5:08

Pozdrav svima.

Zamolila bih za pomoc oko Live video streaminga preko gore pomenutog enkodera, ako je i to tema ovog foruma.
Naime, za americki sajt radim posao ciji je deo i emitovanje uzivo preko interneta.
Sa video tehnikom nemam bas nikakvog iskustva, ali sam uz detaljna uputstva sa sajta podesila enkoder.
Medjutim, iako imam odlicnu web kameru i kablovski internet upload brzine 2.8 Mbps (navodno je 0.6 dovoljno da bi sve funkcionisalo) konacni rezultat je da moj video usporava, zamrzava, ton kasni skoro minut..
Sama sam probala sva ostala moguca podesavanja enkodera i najbolje sto sam dobila je vrlo nekvalitetan rezultat (to sve inace traje 2 meseca svaki dan).
Ako imate ideju sta da radim ili kome da se obratim, bicu zahvalna na savetu.
lena
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  22.03.2012 21:46

Re: Pomoc - Adobe Flash Media Live Encoder

Postod Video Majstor » 26.03.2012 5:51

Dobrodošla! :drinks:

Live video streaminga preko gore pomenutog enkodera, ako je i to tema ovog foruma.
Jeste naravno i napisano je gore u opisu rubrike. Streaming će bti sve aktuelnija tema...

Naime, za americki sajt radim posao ciji je deo i emitovanje uzivo preko interneta.
Sa video tehnikom nemam bas nikakvog iskustva, ali sam uz detaljna uputstva sa sajta podesila enkoder.
Medjutim, iako imam odlicnu web kameru i kablovski internet upload brzine 2.8 Mbps (navodno je 0.6 dovoljno da bi sve funkcionisalo) konacni rezultat je da moj video usporava, zamrzava, ton kasni skoro minut..
Sama sam probala sva ostala moguca podesavanja enkodera i najbolje sto sam dobila je vrlo nekvalitetan rezultat (to sve inace traje 2 meseca svaki dan).
Ako imate ideju sta da radim ili kome da se obratim, bicu zahvalna na savetu.

Ja sam radio sa Adobe Flash Media Live Encoder-om već dva puta i bilo je uspešno.

Objasniću jednu stvar koja mi sada pada na pamet da može da uzrokuje usporenje:

- Flash Media Live šalje video stream serveru koji ga zatim "kopira" i te "kopje" šalje gledaocima svakom po jednu i to sve paralelno.
Ako je vaša brzina nedovoljna za bitrate koj iste odabrali, doći će do secakanja ili neke druge vrste pada kvaliteta još pri slanju. Server će tada dobiti takav loš signal i takvog će ga slati svim ostalim gledaocima.
Ako je bitrate na primer 1Mbps i ima 100 gledaoca, server mora imati brzinu 100Mbps prema gledaocima... Dakle usporenje može biti i sa serverske strane ukoliko ima više gledaoca tako da ukupni bitrate prelazi njegove mogućnosti.
Dakle, nije dovoljno obratiti pažnju samo na kvalitet videa koji vi šaljete već i šta se dalje dešava na streaming serveru. Može li on da izdrži vaš bitrate uz broj gledaoca vašeg streaming.
Što god je bitrate manji sigurnije je da će video stizati na vreme do servera a isto tako je sigurnije da će i server uspeti da ga prosleđuje do gledaoca.


- Ne znam kakve ste parametre vi odabrali?

Predlažem sledeće da probate pa da mi javite kako je i kava je razlika:

A) kvalitetnija varijanta
Video
format: H.264
framerate 30fps
input size: 640x480
bitrate: 1500
output size: 640x480

Audio
format AAC
channels: Mono
sample rate: 44100
Bitrate: 64kbps

A u onom trećem delu podesite
izaberite Auto adjust i Drop frames.
To znači da će u slučaju kašnjenja preskakati frejmove (trzaće) ali će slika imati stalni kvaklitet.


B) mala rezolucija i bitrate
Video
format: H.264
framerate 30fps
input size: 640x480
bitrate: 500kmbs
output size: 320x240

Audio
format AAC
channels: Mono
sample rate: 32000
Bitrate: 48kbps

A u onom trećem delu podesite
izaberite Auto adjust i Drop frames.
To znači da će u slučaju kašnjenja preskakati frejmove (trzaće) ali će slika imati stalni kvaklitet.


Eto probajte oba rešenja pa mi opišite kakva je razlika. Ako možete da opišete isto ovako kako ste do sada podešavali, to bi mi takođe pomoglo... u svakom slučaju bi vam rekao mišljenje o podešavanjima.


---
bilo bi dobro da mi opišete širu sliku... kakav je taj sajt na koji šaljete stream, tačnije da li sajt ima na svojem serveru i streaming server ili koriste uslugu nekog video streaming servisa? Da li ste vi podatke za slanje videa dobili baš od sajta ili od nekog drugog servisa?
pitanja su malo neobična ali pokušavam da shvatim šta se nalazi sa serverske strane...
Da li imate mogućnost da ih pitate a vam pošalju uputstva za podešavanje koje koriste njihovi drugi korisnici koji su poput vas?

kablovski internet upload brzine 2.8 Mbps (navodno je 0.6 dovoljno da bi sve funkcionisalo)
Ne može se isključiti mogućnost da taj internet nije tako brz kao što mislite. Da li ste vi tu brzinu nekako izmerili ili su vam iz kablovske rekli da je to tolika brzina?

Taman sam hteo da vam predložim jedan test brzine uploada preko sajta mediafire međutim sada vidim da su izmenili sajt i to više ne može da se obavi.

Predlažem sledeći test:
- odaberite neki fajl sa vašeg kompjutera veličine oko 100 MB
- zapište koliko je tačno veličina fajla.
- uploadujte ga negde gde možete...
- merite štopericom ili gledajte na sat koliko je tačno trajao upload.
...i javite mi ta dva podatka kolika je veličina fajla i koliko je trajao upload. Na osnovu toga ću odrediti do kojeg bitratea može da se ide u vašem slučaju.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Pomoc - Adobe Flash Media Live Encoder

Postod lena » 26.03.2012 19:13

Uradila sam upload fajla od 87,52 MB, trajalo je 30 minuta i 30 sekundi.

Probala sam ove dve varijante podesavanja, nije to to. U kvalitetnijoj varijanti kasnjenje slike i tona je malo manje ali nesto cudno se desava sa slikom, kao da se pali i gasi svetlo.
U onoj drugoj varijanti kasnjenje je preveliko. Ja to vidim kao kasnjenje na preview ekranu, gledaoci vide kao zamrzavanje.
lena
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  22.03.2012 21:46

Re: Pomoc - Adobe Flash Media Live Encoder

Postod Video Majstor » 26.03.2012 22:01

Sve što je do sada napisano, upućuje da je vaša upload brzina prilično slaba.
Uradila sam upload fajla od 87,52 MB, trajalo je 30 minuta i 30 sekundi.
To deluje jako sporo. Mnogo sporije od onoga što ste gore napisali da vam je upload brzine 2.8Mbps.

Evo proračun:
30minuta i 30sekundi = 1800 s + 30 s = 1830 s

87,52 MB / 1830 s = 0,0478 MB/s ali kod bitratea i brzine interneta MB nema isto značenje kao i Mb tako da je to kada se koriguje na pravu vrednost dobija se: 0.3824Mbps ili 382kbps

Kablovskk internet često ima upload brzinu 384kbps pa je moguće da je baš takva kod vas.

Znači vi ste izmerili brzinu koja je oko 7 puta sporija od one 2.8 koja je gore napisana. Dobro taj jedan test nije baš pouzdan (treba ga ponoviti i to na više različitih sajtova) ali ipak se za sada sve uklapa u objašnjenje da je internet upload spor.

kablovski internet upload brzine 2.8 Mbps (navodno je 0.6 dovoljno da bi sve funkcionisalo)
Ako može da mi odgovorite, koji je vaš kablovski internet provajder i kako se tačno zove taj internet paket koji ste uplatili? I ako nije tajna koliko plaćate interent mesečno?

Probala sam ove dve varijante podesavanja, nije to to. U kvalitetnijoj varijanti kasnjenje slike i tona je malo manje ali nesto cudno se desava sa slikom, kao da se pali i gasi svetlo.
U onoj drugoj varijanti kasnjenje je preveliko. Ja to vidim kao kasnjenje na preview ekranu, gledaoci vide kao zamrzavanje.

hajde još jedan test podešavanja:

Test 3) namenjen za slučaj spore brzine
Video
Format: H.264
* kliknuti na onaj ključić pored H.264 i tamo podesiti:
Profile: Main
Level: 2.1
Keyframe frequency: 5 seconds

Framerate: 12fps
Input size: 640x480
Bitrate: 200kbps
Output size: 320x240

Audio
Format: MP3
Channels: Mono
Sample rate: 22050 hz
Bitrate: 32kbps

A u onom trećem delu podesite
izaberite Auto adjust i Drop frames.
To znači da će u slučaju kašnjenja preskakati frejmove (trzaće) ali će slika imati stalni kvaklitet.


Pažljivo podesite da bude identično ovome kako sam opisao. Verovatnio neće biti impresivan kvalitet ali trebalo bi da radi stabilno.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Pomoc - Adobe Flash Media Live Encoder

Postod lena » 27.03.2012 8:34

Hvala vam, probacu nova podesavanja.

Internet je SBB kablovski, paket koji sam uzela je postpaid flat home L i kosta 2840,00 mesecno.
Poslednjih par nedelja ima problema sa njim, izgubim konekciju na par sekundi svakih 20 minuta, ali ovi problemi sa streamingom su poceli pre toga.

Ovo sam jutros izmerila
http://www.speedtest.net/result/1858249196.png
Na bandwidthplace.com izmeren download je 6.92 Mbps, upload je 1.32.

Da promenim provajdera?
lena
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  22.03.2012 21:46

Re: Pomoc - Adobe Flash Media Live Encoder

Postod lena » 27.03.2012 13:00

Ni poslednje podesavanje ne odgovara, preveliko kasnjenje.
lena
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  22.03.2012 21:46

Re: Pomoc - Adobe Flash Media Live Encoder

Postod Video Majstor » 28.03.2012 3:34

Ni poslednje podesavanje ne odgovara, preveliko kasnjenje.
Svašta. To je bilo podešavanje na kojem bi dobro radilo i na svega 384kbps brzini uploada.

Ne znam da li sam vam već rekao, samo kašnjenje i nije toliko bitno ako gledaocima slika deluje normalno. Svi video sajtovi imaju kašnjenje od bar nekoliko sekundi. Pokušajte utvrditi kako to izgleda gledaocima ako zanemare kašnjenje.
Ako se slika zamrzava na nekoliko sekundi da se ne pomera onda jeste problem ali ako ide onda je obično dobro.


---
hajde još jedan test za slučaj užasno-spore brzine:

Test 4) dovoljno i za brzinu interneta od svega 0.2 Mbps
Video
Format: VP6
* kliknuti na onaj ključić pored VP6 i tamo podesiti:
Keyframe frequency: 5 seconds
Quality: Best quality - lower framerate
ostalo ostavite kako jeste

Framerate: 15fps
Input size: 176x144
Bitrate: 100 kbps
Output size: 176x144

Audio
Format: MP3
Channels: Mono
Sample rate: 22050 hz
Bitrate: 32kbps

A u onom trećem delu podesite
izaberite Auto adjust i Drop frames.
To znači da će u slučaju kašnjenja preskakati frejmove (trzaće) ali će slika imati stalni kvaklitet.


Internet je SBB kablovski, paket koji sam uzela je postpaid flat home L i kosta 2840,00 mesecno.
Poslednjih par nedelja ima problema sa njim, izgubim konekciju na par sekundi svakih 20 minuta, ali ovi problemi sa streamingom su poceli pre toga.
To je verovatno paket
FlatHome L

uz ugovor je brzina (24576 download / 2048 upload)
bez ugovora je brzina (16384 download / 1024 upload)
a prepaid (6144/512)

Da li je vaš paket uz ugovor od 12 meseci?

Ovo sam jutros izmerila
http://www.speedtest.net/result/1858249196.png
Na bandwidthplace.com izmeren download je 6.92 Mbps, upload je 1.32.
Opet pokazuju dosta veliku brzinu. Znam da ti testovi nisu pouzdani ali koliko greše, ne znam.

Pokušaću ovih dana da nađem neki sajt na kojem je pouzdan upload pa da onda obavite merenje i onda da se zna sigurno.

Da promenim provajdera?
Pa možda ali ne odmah jer još nisam sasvim siguran šta je uzrok...
SBB na papiru nudi najvešće brzine ali mnogi se žale da nije baš tako i da često ima prekida.

Ne bi bilo loše da odete u Orion ADSL (ili neki drugi koji ne zahteva ugovor odmah) i da se prijavite za ADSL ali samo za mesec dana probe bez potpisivanja ugovora tako da proverite pa ako ne bude veljalo da im vratite opremu nakon jednog meseca. Nećete odmah dobiti ADSL već će oni jedno sedam dana da proveravaju da li ima uslova za vaš telefonski broj za ADSl.
Od ADSL paketa obavezno tražite paket 6/1 (6 Mbps download / 1 Mbps upload) ili 7/1. Sporiji nemojte a brži upload kod ADSL-a ne postoji od 1 Mbps.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Pomoc - Adobe Flash Media Live Encoder

Postod lena » 30.03.2012 17:23

Hvala na strpljenju i vremenu koje ste posvetili mom problemu.
Od ova cetiri podesavanja najmanji je zaostatak sa prvim, tako da cu se njega drzati.

Pozdrav!
lena
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  22.03.2012 21:46

Re: Pomoc - Adobe Flash Media Live Encoder

Postod Video Majstor » 30.03.2012 23:57

Nema nikave logike da sa privm podešavanma najmanje kasni jer su najzahtevnija... možda vam internet brzina varira pa je bila slučajnost.

Nego, ja pokušavam da nađem neki sajt na kojm besplatno može da se testira adobe flash player i da se prikaz može videt ina sajtu tako da može to pouzdano da se podesi... Kada nađem javiću vam.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Televizija, mediji, internet

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron