Nasi kanali preko satelita?

Televizija: Digitalna, Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija... HDTV, 3D TV... Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Televizija (za gledaoce i za TV profesionalce)
- Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija...
- HDTV, 3D TV, SDTV...
- Digitalna: DVB-T2, DVB-T, DVB-C, DVB-C2, DVB-S, DVB-S2...
- Ponuda TV kanala i usluga
- Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio, Problematika, Pravna pitanja...
- Kupovina dozvola za emitovanje filmova i videa koji su zaštićeni autorskim pravima...

Radio
- radio streaming
- internet radio stanice

Internet
- video za web starnice
- video streaming,
- internet usluge, VOD ...
- hosting i serveri za video streaming...
- internet provajderi

Mediji, marketing, medijska tržišta, istraživanja, gledaoci...

Re: Nasi kanali preko satelita?

Postod Video Majstor » 14.09.2011 17:29

Aha "o5" se čita "opet" ...sad sam tek shvatio :D

pa kad prodje kroz risiver dobijem analognu ponovo....
Da samo ne dobijes signal analogne zemaljske teelvizije već analogni AV signal za kućne Av kablove kao što su SCART, činč, S-Video itd...

Nema tu značajnih gubitaka pri samom slanju signala na tih nekoliko metara daljine. Eventualno bude gubitaka pri snimanju jer se vrsi video kompresija u programima za video capturing (tj. programu sa kojm gledas program sa TV kartice).
Kod digitalne televizije velika prednost je sto se na kraju dobija vec originalno kompresovan video zapakovan u MPEG Transtport Stream conatineru pa se snimanje svodi na prosto kopiranje na hard disk bez ikakvih razlika. Takodje je prednost sto bez kompresovanaj i procesor ne bude opterecen, mozes raditi nest odrugo na kompjuteru dok snimas.
Dakle, razliku mozda neces ni primetiti pri gledanju ali ce na snimcima mozda biti razlike.

imam vec kablovsku,ali hocu nesto bolje :P jel je losa slika..
Pa jesi li trazio uzroke zasto je slika losa? Koliko znam ljudi se ne zale da im je preko kablovske slika losa. Mozda bi se trebao zaliti tvom kablovskom operateru pa da zamenu kablove ili neka pojacala koja u to mdelu mreze...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Nasi kanali preko satelita?

Postod cranberry » 05.07.2013 13:18

imam jedno pitanje,
mozda necu znati bas najbolje , u tehnickom smislu, da se izrazavam ali ne zamerite.
otkrila sam na svom tv da mogu da pronadjem i digitalne i kanale sa obicne antene. inače, korisnik sam d3 usluge kod jednog operatera i imam neki paket koji plaćam i gledam preko d3 risivera. kada mi je putem automatske pretrage pronasao sve digitalne, radio i tv kanale pojavio se problem da sam mogla da gledam samo kanale sa "obične" antene ali ne i one digitalne iako su mi ti digitalni preko risivera dekodirani i normalno mogu da gledam. Postoji li neka fora da gledam i ove digitalne kanale jer bi u tom slučaju sve bilo mnogo elegantnije, koristila bih samo jedan daljinski.....
Pozdrav
cranberry
 

Re: Nasi kanali preko satelita?

Postod Video Majstor » 07.07.2013 20:38

Nisam siguran da sam dobro razumeo.

mozda necu znati bas najbolje , u tehničkom smislu, da se izrazavam ali ne zamerite.
otkrila sam na svom tv da mogu da pronadjem i digitalne
Pod "digitalne" verovatno mislite na digitalnu kabovsku D3 televiziju.

Ako sam dobro shvatio vi možete da gledate digitalne kanale preko D3 risivera i njegovog daljinskog a želeli bi da ide preko TV-a i njegovog daljinskog.

Još samo nisam shavtio da li televizor može da prikaže D3 kanale ako poptuno sklonite risiver?

kada mi je putem automatske pretrage pronasao sve digitalne, radio i tv kanale pojavio se problem da sam mogla da gledam samo kanale sa "obične" antene ali ne i one digitalne iako su mi ti digitalni preko risivera dekodirani i normalno mogu da gledam. Postoji li neka fora da gledam i ove digitalne kanale jer bi u tom slučaju sve bilo mnogo elegantnije, koristila bih samo jedan daljinski.....
Ako televizor može da hvata i D3 kanale bez risivera a ipak neće da prikazuje i jedne i druge onda je to verovatno ograničenje samog televizora. Možda i u tom slučaju ima neke šanse... napišite tačan model televizora pa ćemo videti.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Nasi kanali preko satelita?

Postod cranberry » 20.07.2013 23:21

Hvala Vam na odgovoru. Model televizora je LG37LV375. Ovu mogucnost imam samo kad podesim da mi je drzava nemacka ili slovenija, onda mi prilikom automatske pretrage kanala pronadje sve d3 kanale ali se tu pojavi vec pomenuti problem crni ekran. sve ostale informacije zabelezi odn. koji je program, tv vodic.....sve sem slike :dash2:
Hvala jos jednom
cranberry
 

Re: Nasi kanali preko satelita?

Postod Video Majstor » 25.07.2013 3:26

Postoji još šansa da se uradi upgrade firmwarea. (Jednostavnije rečeno, da se nadogradi na noviju verziju softvera) Pogotovo ako taj televizor možete da spojite na internet.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20
Prethodni

Vrati se na Televizija, mediji, internet

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron