Iz trake u digital ...........

Televizija: Digitalna, Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija... HDTV, 3D TV... Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Televizija (za gledaoce i za TV profesionalce)
- Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija...
- HDTV, 3D TV, SDTV...
- Digitalna: DVB-T2, DVB-T, DVB-C, DVB-C2, DVB-S, DVB-S2...
- Ponuda TV kanala i usluga
- Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio, Problematika, Pravna pitanja...
- Kupovina dozvola za emitovanje filmova i videa koji su zaštićeni autorskim pravima...

Radio
- radio streaming
- internet radio stanice

Internet
- video za web starnice
- video streaming,
- internet usluge, VOD ...
- hosting i serveri za video streaming...
- internet provajderi

Mediji, marketing, medijska tržišta, istraživanja, gledaoci...

Iz trake u digital ...........

Postod Goja » 09.05.2011 17:27

Poznato mi je da se uz pomoć telekina može filmska traka prebaciti u digitalni zapis.To se čak i kod kuće može uraditi kolko mi je poznato najbolje preko ogledala pod uslovomo da naravno imata projektor i digitalnu kameru.Kako se digitalni zapis prebacuje na film ako za tako nečim uopšte postoji potreba .I dali je neko već prebacivao stare kućne filmove na ranije vhs traku a sada na dvd.kakva su iskustva.
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Iz trake u digital ...........

Postod Video Majstor » 10.05.2011 12:12

Kako se digitalni zapis prebacuje na film ako za tako nečim uopšte postoji potreba.
Logicno je da se filmska kamera usmeri na neki jako dobar ekran i da onda snima ono sto se na ekranu prikazuje. Taj ekran bi morao biti tromih karakteristika da bi filmska kamera snimilacelu sliku a ne samo delimicno iscrtanu. ...To je ovako teroetski deo objasnjenja pogodan za uradi sam.

E sad u praksi, mislim da je to radjeno svega nekoiko puta jer ima svega nekoliko filmova koji su snimani digitalnim filmskim kamerama. Jedan od njih je "District 9". Za potrebe tih visokobudzetnih filmova pretpostavljam da su napravili profesionalnu opremu za tako nesto. Pretpostavljam da je to ovakvo:
- Mracna komora sa digitalnim projektorom.
- Filmska kamera usmerena na projektor.
- Posebno podesene i sinhronizovane i kamera i projektor da snimaju prikazuju i snimaju sporijim tempom nego sto je prirodni snimak, da bi bilo pouzdanije.

U svakom slucaju ne moze se izbeci nekkva fimska kamera u tom postupku.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Televizija, mediji, internet

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju

cron