Povezivanje PC-a i starog TV-a

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

Povezivanje PC-a i starog TV-a

Postod Bole001 » 06.12.2017 6:13

Pozdrav majstori :drinks: Nadam se da nisam promasio pod-forum...

Imam stari crt tv, tkz. katodas koji od ulaza ima 2 skarta, 1 s-video i 1 kompozitni (1 video i 2 audio chincha). Na grafickoj od pc-a imam 2xdvi i jedan tv out (s-video), graficka ati 4890 je u pitanju. Kako mogu sve to da povezem i da imam pristojnu sliku na tv-u? Vec sam pokusao sa najlaksom opcijom, gde sam spojio s-video(pc) u s-video(tv), a zvuk od integrisane zvucne(pc) u tv(2 chincha). Radi sve, sto bi i trebalo, ali je problem kvalitet slike... Sad ne znam koje su specifikacije samog tv-a(rezolucija, refresh rate, itd.), ali slika koju dobijam ne moze da bude u vecoj rezoluciji od 1024x768 piksela i refresh rate 25hz, s tim da je slika malo bolja ako spustim rezoluciju na 800x600 piksela. Imam najnoviji drajver za tu graficku i koristim AMD Catalyst menadzer za podesavanja...

Koristim set top box na tom tv-u kako bih "hvatao" program, i na njemu mogu da stavim 1920x1080 rezoluciju i 60hz refresh rate. Verovatno nije to prava rezolucija, ali mi je cudno sto od pc-a nece da prihvati(barem vise od 25hz-a), a na isti princip je povezano(analogno). Da li imate neko resenje, odnosno ako ste vi to radili a ispalo dobro, na koji nacin ste povezali....

Na netu ima raznih konvertora koji bi mozda mogli da pomognu, samo je problem sto su skupi, i ne daju siguran rezultat... a oni jeftiniji jos manje...

Razmisljam i o kupovini novog televizora sa hdmi ulazom(to bi resilo problem), pa sam hteo da vas pitam za koji bi ste se odlucili izmedju ova dva koja sam nasao...

1. LG 32Lj500V
2. Samsung UE32M5002AKXXH

Ovaj LG full hd, dvb-t2, 32", dobar zvuk, direct led, panel TN(zvao sam u LG-u da pitam za panel, posto to nigde ne pise, i rekli su mi da je TN, sto me je iznenadilo, jer sam ocekivao IPS, ili mozda VA), interno napajanje(obican kabl, kao na starim televizorima)

Samsung full hd, dvb-t2, 32", malo losiji zvuk, edge led, panel unknown(takodje sam i u samsungu pitao za tip panela, i dobio sam odgovor, da se koriste originalni samsungovi paneli, sta god to znacilo...), trebalo bi da je VA..., eksterno napajanje(ide kabl sa adapterom), meni licno se to bas i ne svidja iz razloga ako se mehanicki osteti, novi kosta oko 30eura.

Da kupujete, koji bi ste od ova dva odabrali?
Bole001
Novi član
 
Postova:  1
Pridružio se:  06.12.2017 5:15

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju

cron