Sa kojim uređajima radite

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

Sa kojim uređajima radite

Postod Goja » 06.10.2010 19:51

Šta je po vašem mišljenju od hardvera potrebno za dobru i glatku montažu?
Koji je optimum hardvera po sistemu odnos cene i kvalitet
TV ili VIVO kartica?
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Sa kojim uređajima radite

Postod djyova » 06.10.2010 20:37

Zavisi konkretno na koji aspekt montaže misliš. I Pentium 2 može isto da ti završi posao koji može mašina od 1500 i više evra, ali će P2 da ti taj isti posao obavi za 12 sati, dok će mašini koju sad možeš da kupiš za 1500 evra obaviti za 12 minuta.

Što skuplji kompjuter pazariš, brže ćeš završiti posao, glatkije će raditi programi i slično.

Konkretno za Vegas veoma je bitno da imaš što više memorije, dok sama brzina memorije nije toliko bitna. Takodje ako ti treba preview u realnom vremenu punog kvaliteta, onda moraš da imaš i procesor odgovarajuće jačine.

U suštini koliko para toliko muzike, oduvek bilo...

Ako imaš manje para, uzmi slabiju grafiku i procesor a stavi više memorije. Na ovaj način ćeš uspeti da odradiš skoro svaki projekat, stim da će renderovanje trajati nešto duže.

Ako imaš dovoljno para, onda nemoj da štediš na memoriji, procesoru i grafici.

Ne postoji mašina idealne jačine, jer što više imaš snage, to bolje.
Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Re: Sa kojim uređajima radite

Postod Video Majstor » 06.10.2010 21:08

TV ili VIVO kartica?

Pa TV kartice su namenjene pre svega za to da PC postane televizor. Za pocetnike i sve koji nemaju viska novca su dobra stvar jer dobijate puno toga za relativno malo para. Na primer dobijes, Tv, videorekorder, video capturing dovoljnog kvaliteta da mozes digitalizovati sa VHS kaseta ili starijih video kamera, FM radio itd. Naravno govorim o Analognim TV karticama. Digitalne imaju malo dodatnih mogucnosti.

VIVO su pre svega graficke kartice koje imaju i mogucnost video ulaza. Graficke kartice do sada nisu igrale veliku ulogu sa videom tako da je svaka bila ok. Ali videcoma sa ovim novim DirectX 11 karticama (ATI Radeon 5000 serija) ce se to mozda promeniti. Videcemo kako ce nove verzija programa koristitii DirectX 11 za poboljsanje rada sa videom. Za sada nema konkretnih vesti o tome. Doduse ima CUDa za nvidia kartic ali nije to bas postalo standard.

Ako imaš manje para, uzmi slabiju grafiku i procesor a stavi više memorije

Dodacu jos. Za 32bitni operativn isistem nema koristi od vise od 4Gb ram-a a 4GB rama nije toliko skupo. Sa vise od 4 GB rama prakticno jedino pametno je koristiti Windows 7 64bitnu verziju. Tako da i na to obratite paznju.

Moj novi komp je:
intel Core2 Quad, (4 x) 2.66 ghz
4GB rama (2 +2 dual channel)
ATI Radeon HD 4670
(Windows XP Prorfessional SP3 32bitni)

Neverovatno snazan sa videom. Kada gledam HD film na primer opterecenje procesora samo 3-4%. Kada radim kompresiju recimo mogu i dalje da radim jos bilo sta drugo na kompu.
Nije to toliko ni skupo. Procesor je tada kostao 300 evra a ceo komp 850. Verujem da sada moze da se kupi jednako snazan kompjuter za 500 evra ako se malo pazljivije bira.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Sa kojim uređajima radite

Postod Goja » 06.10.2010 21:33

Moje iskustvo je da su vivo kartice ne prevaziđene u prebacivanju vhs na dvd
a slažem se generalno da kolko para tolko muzike
medjutim ipak bi dao prednost procesoru i mislim da je tačna konstantacija da vise od 4gb rama neigra neku veliku ulogu dok jači procesor ima i tekaku ulogu.
Ja radim na starijoj masini
2gb ram amd 3000+
i za sad nemam bitnih problema izuzev vremena treba mu dosta vremena da renderuje neki snimak
u powerdirectoru
ipak ostaje da je 500 evra optimalna konfiguracija bar mi se tako čini
oko ekrana jelte sto veci to bolji
koristim asus od 22 inca i za sad mi je ok mada ......
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Sa kojim uređajima radite

Postod deks007 » 09.10.2010 20:12

Corei7950
Asus P6T DeluxeV2
Gainvard GTX275
CorsairCooling H50
WD 2 Raptora 300 GB RAID + WD 1TB WD Black 2TB
Corsair Dominator DDR3 12GB
Corsair AIRFLOW CMXF2
Corsair HX850W
Cooler Master Dominator 690
A VHS na DVD imam Sony DCR HC 96 koja ima DV in i out povezem video rekorder i preko Vegasa zavrsim popsao inace koristim i kameru Panasonic 3CCD NV-GS 330
deks007
Član foruma
 
Postova:  23
Pridružio se:  09.10.2010 20:07

Re: Sa kojim uređajima radite

Postod Video Majstor » 09.10.2010 22:23

Dobrodosao! :drinks:

A VHS na DVD imam Sony DCR HC 96 koja ima DV in i out povezem video rekorder i preko Vegasa zavrsim posao

Ako sam dobro shvatio, tvoja kamera ima mogucnost da digitalizuje analogni signal (sa VHS rekordera)?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Sa kojim uređajima radite

Postod deks007 » 10.10.2010 1:25

Da i to odlicno funkcionise . Pozdrav !
deks007
Član foruma
 
Postova:  23
Pridružio se:  09.10.2010 20:07

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron