pitanje u vezi tv kartice

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

pitanje u vezi tv kartice

Postod Vladimir » 25.12.2013 21:00

Imam tv karticu Cuberlynk Pawer cinema vec cetir godine. Odlicno je radila ali sad ima jednu gresku, slika tv signala je odlicna ali nema tona. Gde treba traziti gresku, ili kupiti novu karticu. Probao sam na razne nacine preko realtek- ali ne ide. Molim savet. unapred hvala.
Vladimir
 

Re: pitanje u vezi tv kartice

Postod prijateljv » 27.12.2013 11:40

"tv karticu Cuberlynk Pawer cinema" ?
navedi ovde tacan model koja TV kartica je u pitanju...
Treba ustanoviti da li je greska - kvar sofverske ili hardwerske prirode to jest,da li sama kartica ne radi kako treba (nema tona) ili je u pitanju driver,neka aplikacija,preuzeti update ili sam operativni sistem ?

Znaci,da li je kartica jednostavno u radu ili sl. izgubila ton ili nakon instalacije neke aplikacije, drivera ili samog OS-a - (takodje navedi koji OS koristis) ?
Ako je kvar na samoj ploci TV kartice tesko da mozes bez adekvatne opreme (i znanja) nesto da uradis dok se za sofware ovakve greske "uglavnom" mogu resiti...ako mozda nije Win 8 (8.1) u pitanju jer,primera radi :
Kod mene na Win 8.1 (64 bit.) uopste ne rade 3 modela TV kartica koje su na XP (a jedna i na Win 7) radile besprekorno,pozz...
prijateljv
Član foruma
 
Postova:  192
Pridružio se:  25.01.2011 18:56

Re: pitanje u vezi tv kartice

Postod Video Majstor » 28.12.2013 21:50

Imam tv karticu Cuberlynk Pawer cinema
"tv karticu Cuberlynk Pawer cinema" ?

navedi ovde tacan model koja TV kartica je u pitanju...
Cyberlink Power Cinema je u stvari samo program za Tv akrticu u kojem gledas teelvizijske kanale...

slika tv signala je odlicna ali nema tona. Gde treba traziti gresku, ili kupiti novu karticu. Probao sam na razne nacine preko realtek- ali ne ide. Molim savet.
Počni od kablova. Najbolje ih sve iskluči i pažljivo uključuj ponovo jedan po jedan. Dovoljno je da se malo pomere i da ton nestane.

A naravno pored "Realtek-a" sva podešavanja gde se pominje Audio su bitna. Uđi u podešavanja od Cyberlink Power Cinema i gde se pominje Audio isprobavaj sve opcije.

Znaci,da li je kartica jednostavno u radu ili sl. izgubila ton ili nakon instalacije neke aplikacije, drivera ili samog OS-a - (takodje navedi koji OS koristis) ?
Takođe jedna od prvih stvari je da uradiš uninstall i zatim ponovo da instaliraš drajvere za TV karticu i program Cyberlink Power Cinema.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron