Prepravke-nastavljanje USB kabla za eksterni hard disk

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

Re: Kako povezati analognu kameru sa kompom

Postod Video Majstor » 11.09.2013 4:07

Fino :)
Uspeo sam,napravio ono sto si mi predlozio pod A)
Ako sam dobro shvatio, najpre si uradio pod A pa zatim pod B ?!

Inace onako spojeno preko usb-a nisam mogao da instaliram Windows-sve dok nisam prikljuco kao obican hard...eto da znate da ne moze da se instalira win na eksterni hdd preko usb-a...mozda nekome pomogne.
To zavisi od matične ploče i podešavanja koje nudi BIOS. Ako u BIOS-u može da podesiš da BOOT-uje sa USB hard diska onda može. Većina starijih ploča nemaju takav BIOS. Novije matične plče uglavnom mogu.

Takođe sada će ti raditi malo brže jer pretvaranje u USB signal ometa protok podataka. I bolje će se hladiti jer nema još jednog kućišta oko njega.

U slučaju da je to bio mali 2.5" hard disk za laptop, onda bi morao da ostane u USB kućištu jer klasičan desktop PC uglavnom ne prepoznaje hard disk od laptopa, mislim.
Takođe, u slučaju da je hard disk SATA a da tebi treba ATA, ili obrnuto, morao bi da ostane u USB kućištu.

p.s.
Ako ti zatreba još informacija o hard diskovima, u našem vodiču imaš mnogo toga: http://www.videomajstor.com/hardver-hard-diskovi
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Kako povezati analognu kameru sa kompom

Postod kobi87 » 12.09.2013 0:12

Tako je,odlucio sam se ipak za B) varijantu,da sam znao da moze da se otvori i da se poveze kao obican hard,ne bih pravio,tj.nastavljao i pravio onaj kablic,ali nema veze;)
Hoce,instalirao sam Win 7,
Podrzava mi maticna i boot sa usb-a
kobi87
Član foruma
 
Postova:  34
Pridružio se:  24.03.2012 13:30

Re: Kako povezati analognu kameru sa kompom

Postod Video Majstor » 12.09.2013 6:12

Tako je,odlucio sam se ipak za B) varijantu,da sam znao da moze da se otvori i da se poveze kao obican hard,ne bih pravio,tj.nastavljao i pravio onaj kablic,ali nema veze;)
Naravno ...ali ko će to sve znati. Ima milion takvih "caka". :)

Podrzava mi maticna i boot sa usb-a
Nije prosto boot-ovanje sa USB-a nego se posebno razlikuje USB flash, USB hard disk, USB CD-ROM, USB floppy... Mora tačno da bude odabrano "USB hard disk drive" da bi zaista bootovao sa USB hard diska.

A kod nekih matičnih ploča moraš da priključiš USB uređaj i onda kad odeš u BIOS specifično njega (baš oznaka tog uređaja) izabereš za bootovanje.

Inače nisu svi hard diskovi podržani u svim uređajima pa i to može da bude uzrok. Uvek može da se desi da je nešto nekompatibilno sa nečim, u praksi...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20
Prethodni

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron