PC to TV

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

PC to TV

Postod drOgnjen1 » 12.09.2013 20:57

Pozdrav prije svega. Interesuje me da li je moguće povezati (ako jeste kako) SCART kabl (TV) sa DVI kabl - om (PC)?
drOgnjen1
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  12.09.2013 20:53

Re: PC to TV

Postod Video Majstor » 14.09.2013 13:44

Dobrorošao! :drinks:

Ne mogu nikakvim prostim kablom ni adapterom. U pitanju su potpuno različite vrste signala.
Medjutim postoje uredjaji konverteri signala ali cena im je izmedju 50 i 100 evra...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: PC to TV

Postod drOgnjen1 » 27.09.2013 16:57

Video Majstor je napisao:Dobrorošao! :drinks:

Ne mogu nikakvim prostim kablom ni adapterom. U pitanju su potpuno različite vrste signala.
Medjutim postoje uredjaji konverteri signala ali cena im je izmedju 50 i 100 evra...


Hvala! Tehnika napreduje tako da mislim da je glupa investicija dati toliki novac na taj adapter...
Da li ja sada mogu npr. da preko DVD koji podržava HDMI, stavim USB u HDMI (preko nekog adaptera?) te da puštam pjesme ili filmove na TV...


(što se tiče adaptera da li postoji neki adapter sa izlazom USB, a sa ulazom HDMI)
drOgnjen1
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  12.09.2013 20:53

Re: PC to TV

Postod Video Majstor » 29.09.2013 18:58

mislim da je glupa investicija dati toliki novac na taj adapter...
Sve što si naveo može samo da spada u takvu vrstu konvertera a cena takvim uredjajima ako uopšte mogu da se nabave, teško da je manje od 50-100 evra.

Ne vredi ih nazivati adapterima jer su oni uredjaji koji rade mnogo složeniju stvar.

Da li ja sada mogu npr. da preko DVD koji podržava HDMI, stavim USB u HDMI (preko nekog adaptera?) te da puštam pjesme ili filmove na TV...


(što se tiče adaptera da li postoji neki adapter sa izlazom USB, a sa ulazom HDMI)
To najverovatnije ni ne postoji. USB se retko koristi za prenos video signala. A DVD koji koristi USB ga koristi pretpostavljam samo za puštanje fajlova sa USB memorija. Dakle da bi uspelo to što si napisao taj USB uređaj bi morao nekako da HDMI video signal pretvara na licu mesta u kompjuterski fajl. Skoro nemoguće...

A kad već govorimo o tome, logičan postupak je da jednostavno snimiš video fajlove sa računara na USB memoriju a zatim ga priključiš na DVD kad već podržava to. Ne verujem da možeš išta udobnije da postigneš sa sadašnjom opremom koju imaš.

Stvari će postati jednostavnije tek kad budeš imao nov i televizor i kompjuter, oba sa HDMI konektorima.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: PC to TV

Postod Zoran13 » 05.11.2013 17:52

Pozdrav, imam pitanje vezano za spajanje laptopa i tv-a, necu otvarati novu temu vec cu ovde napisati.
Na kompu imam vga izlaz dok na tv-u hdmi...kupovinom kabla vga to hdmi prebacujem samo sliku i potreban mi je kabal za zvuk? Koji kabal za prenos zvuka mi preporucujete i da li na ovaj nacin povezivanja mogu ocekivati solidan signal na svom tv(ovim zelim da neke livestreamove gledam na tv pa me interesuje da li to ok nacin da povezem ili mozda ima neka boja opcija)

Pozdrav i hvala
Zoran13
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  05.11.2013 17:40

Re: PC to TV

Postod Video Majstor » 07.11.2013 4:17

Dobrodošao! :drinks:

Na kompu imam vga izlaz dok na tv-u hdmi...
Na žalost u pitanju je tipičan problem "stari kompjuter - novi TV". Analogna tehnologija odlazi u penziju i skoro svi novi uređaji imaju samo digitalne ulaze/izlaze tako da teško mogu da se spoje sa starim/analognim uređajima.

kupovinom kabla vga to hdmi prebacujem samo slik
Ne postoji kabal "VGA to HDMi". U pitanju su potpuno različite vrste signala. VGA je anlogni a HDMI digitalni.
Odgovor je isti kao i na prvo pitanje iz ove teme. Moguće je samo uređajima za konvertovanje signala koji su dosta skupi (50-100 evra).

(ovim zelim da neke livestreamove gledam na tv pa me interesuje da li to ok nacin da povezem ili mozda ima neka boja opcija)
Moraćeš da se strpiš sa tim sve dok ne nabaviš kompjuter koji ima HDMI izlaz. Sa HDMI izlazom tvoji problemi će bit rešeni jer HDMI prenosi sve što trebaš.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: PC to TV

Postod Zoran13 » 07.11.2013 11:14

Hvalana odgovoru, ali ja sam tr gajuci na netu tacnije n e-bayu nasao te "vga to hdmi" kablove i jos neke adaptere koji nisu previse skupi. Znaci li to da ih ne uzimam jer necu dobiti ono sto zelim?

Citao sam takodje da postoji i bezicno povezivanje sa tv-om, da li moze da varijanta da mi pomogne i kao se zove uredjaj koji to moze da uradi?

Hvala unapred i pozdrav
Zoran13
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  05.11.2013 17:40

Re: PC to TV

Postod Video Majstor » 10.11.2013 0:24

Hvalana odgovoru, ali ja sam tr gajuci na netu tacnije n e-bayu nasao te "vga to hdmi" kablove i jos neke adaptere koji nisu previse skupi. Znaci li to da ih ne uzimam jer necu dobiti ono sto zelim?
Najverovatnije to ne radi ono što očekuješ. Pošalji neki od tih linkova pa da konkretno prokomentarišem.

Citao sam takodje da postoji i bezicno povezivanje sa tv-om, da li moze da varijanta da mi pomogne i kao se zove uredjaj koji to moze da uradi?
Pa pre svega televizor mora da ima ugrađenu takvu bežičnu vezu. Tvoj TV najverovatnije ima Wireless adapter ugrađen tj. bežično se spaja na kućnu mrežu i internet ukoliko u kući imaš bežični ruter. E sad, šta od dalje može da radi sa tom vezom, tj. da li može da primi video sa računara to zavisi od samih mogućnosti tog televizora. Napiši koji je model televizora precizno pa da vidim da li može da se pronađe neka informacija o tome.

Ukoliko televizor može da prima video bežično recimo putem DLNA tehnologije onda bi moglo uz pomoć nekog plejera sa računara da se recimo film prosledi na TV, ali mislim da čak ni tada neće moći da koristiš ekran televizora kao monitor (već samo video i filmove da se šalju)...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: PC to TV

Postod Zoran13 » 16.11.2013 0:48

Evo mene opet, odustao sam od pokusaja jer sam ustanovio da ce me mnogo kostati a i ko zna kako ce to sve raditi, zato sam uzeo drugi lap-top na kome sam primetio da imam hdmi izlaz, kupio kabali sad nece da mi detektuje tv?
Citam razne forume vec nekoliko sati i nikako neuspevam da nadjem resenje...
imam pitanje da li i gde mogu da proverim da li uopste moj lap-top prepoznaje da ima hdmi, posto u drajverima nema nista tj mozda i ima instalirano ali ja ne znam u sklopu cega je taj driver?
kada odem na screen rezulution i pokusam da detektujem drugi uredjaj nista ne izbacuje, poskusao sam na sva tri hdmi ulaza na tv-u i na svakom je isti rezultat.
Molim za pomoc...
Hvala unapred
Zoran13
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  05.11.2013 17:40

Re: PC to TV

Postod Video Majstor » 16.11.2013 2:06

Najverovatnije na laptopu imaš operativni sistem Windows 7 ili Windows 8. I jedan i drugi uglavnom prepoznaju grafičku karticu i instaliraju automatski najosnovnije drajvere. E sad za te najosnovnije drajvere obično nema nikakvih podešavanja ili samo ono najskromnije.
Ti bi sada trebao da instaliraš Graphic (ili VGA) drajvere sa sajta proizvođača tvog laptopa. Trebalo bi da ih nađeš u Support sekciji. Pažljivo odaberi operativni sistem jer za svaki operativni sistem dolaze drugi drajveri.

Takvi draveri su mnogo robusniji i uz njih se dobija i aplikacija za podešavanja. Tada bi trebao da imaš i nekakve menije, kontrol panele... sa opcijama itd. Koje sve opcije ćeš imati zavisi od toga koja je tačno grafička u pitanju.

...posle se možemo baviti konkretnim opcijama. Za sada ne bih nagađao jer se dosta razlikuju od modela do modela.

Eto, sad dakle najpre pokušaj da nađeš drajvere sa sajta proizvođača laptopa...
Ako se ne snalaziš napiši ovde koji je tačno model u pitanju pa da mi pokuašmo da nađemo.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20
Sledeća

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju