Samsung kucni bioskop

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

Samsung kucni bioskop

Postod cuba74 » 22.07.2013 12:18

Molim za pomoc. Imam Samsung ht-x20 kucni bioskop i radio je bez problema. Pre dva dana kada sam pokusala da ga ukljucim samo je treptala standby lampica.Na ekranu se pojavi tekst Protection....fun check i izgasi se sve, lampica opet treperi. Sta moze da bude problem? Hvala
cuba74
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  22.07.2013 12:13

Re: Samsung kucni bioskop

Postod prijateljv » 22.07.2013 14:33

pogledaj za moguci "Samsung HT-x20 Protection Problem" ovde :

http://www.avsforum.com/t/1392328/samsung-ht-x20-protection-problem

znaci najverovatnije u tvom uredjaju postoji hardwerski kvar to jest,neispravan (tranzistor,ic kolo,stabilizator...)ili sta vec,koji se pominje u mreznom delu pretvaraca.Probaj da potpuno iskljucis uredjaj(izvuci mrezni kabl)iz prikljucka el.mreze,pa posle sat-dva ga ponovo ukljuci i probaj.
Ako su simptomi isti odnesi uredjaj u neki tv (ili ovlasceni)Samsung servis.Ako si iz BGD i okolina, napisi da ti preporucim par kvalitetnih servisa,pozz...
prijateljv
Član foruma
 
Postova:  192
Pridružio se:  25.01.2011 18:56

Re: Samsung kucni bioskop

Postod cuba74 » 22.07.2013 14:50

Hvala puno na odgovoru. Iz Nisa sam. Ovde ima samo jedan ovlasceni servis. Tu su mi rekli "donesite da vidimo da li se isplati da se popravlja"?! Koliko li to moze da kosta, da li znate? Slabo ovde stojimo sa serviserima. Hvala jos jednom.
cuba74
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  22.07.2013 12:13

Re: Samsung kucni bioskop

Postod prijateljv » 22.07.2013 16:44

u Nisu (i okolini)bi trebalo da bude dosta kvalitetnih elektronicara,obzirom na(bivsu) "EI" ,ne mora to biti ovlascen servis...izbor je na tebi...
Cena popravke vec zavisi od servisa koji odaberes. Koliko sam uspeo da se informisem(ic kolo,tr. stabilizator)koji se pominje(sa zamenom)15-20 evra
e sada,sve ovo je nagadjanje-treba ustanoviti sta je pravi kvar na tvom uredjaju.
Eventualno,svaki servis podrazumeva da utvrdi kvar i cenu, pa onda da ti kalkulises da li se "isplati" popravka...
prijateljv
Član foruma
 
Postova:  192
Pridružio se:  25.01.2011 18:56

Re: Samsung kucni bioskop

Postod cuba74 » 22.07.2013 17:11

Hvala, puno ste mi pomogli.
cuba74
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  22.07.2013 12:13

Re: Samsung kucni bioskop

Postod Video Majstor » 25.07.2013 3:34

Dobrodošla :drinks:

Koliko li to moze da kosta, da li znate?
Ne zna se unapred ali većina popravki je između 1000 i 2000 din (plus delovi). A sa dosta manje će da procene koliko bi koštalo tj. "da li se isplati da se popravlja". Vredi pokušati...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Samsung kucni bioskop

Postod cuba74 » 25.07.2013 10:42

Prvo hvala na dobrodošlici. Odnela sam kućni bioskop u servis. Rekli su da će danas da mi jave do 17 h šta je u pitanju, ili će ako je popravka do 1500 din odmah da izvrše popravku bez konsultacija. Baš bih volela da može da se popravi za neku razumnu cifru. Ne mogu da zamislim da nemam gde da pustim muziku, radio....češće ga koristim nego tv. Javiću šta se dešava. Veliki pozdrav:)
cuba74
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  22.07.2013 12:13

Re: Samsung kucni bioskop

Postod cuba74 » 25.07.2013 15:13

Kažu naručili su ploču (ne znam koju) koja stiže u utorak. Onda će da mi kažu da li je samo ploča i koliko bi to koštalo :( Da li neko može da preporuči proveren servis u Nišu? Ovaj je jedini ovlašćen za Samsung u Nišu ali su spori i ne znaju ništa da mi odgovore. Hvala unapred
cuba74
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  22.07.2013 12:13

Re: Samsung kucni bioskop

Postod prijateljv » 25.07.2013 16:39

u startu si(mozda)pogresila...
ako si odnela u jedan servis,pa sada u drugi,treci itd,to se tako ne radi...ima ona izreka"puno babica kilavo dete"
moras da doneses odluku : da li zelis(imas uslova, sredstava)-da li je popravka srazmerno realna ceni tog i novog dvd-a- da kvalitetno popravis taj uredjaj ili hoces "da prodjes" sto jeftinije ?
To sto ce neki majstor "da pogleda"tvoj uredjaj je jako sirok pojam:naravno da postoje kvalitetni servisi,ali nazalost postoje i oni(koji se uce-vezbaju) posle cijeg "pregleda"takav uredjaj bukvalno vise niko ne moze da popravi.Sem toga i cena tog modula itekako varira gde se i ko ga nabavlja. Ovo ne mora da vazi u tvom slucaju,ali veruj mi da sve ovo ne govorim napamet...

Da zameni celu plocu ?
pa to je mogao da uradi bilo ko ka zna da drzi srafciger i otvori taj dvd-to ti je kao zamena neke kartice-ploce u kompu...
sem toga ako su narucili ceo mrezni pretvarac :

Slika

cena + "usluga"(koja usluga ? da usrafe modul i da pobodu konektore ?) ima da kosta...
sem toga ova ploca je sa standarnim el.komponentama i predvidjena je da se popravlja.
Postoje "viseslojne"moduli-ploce gde su ugradjeni "SMD" el.kopmonente(koji su velicine 2-3 mm) mobilni tel. i pc komponente.Ovakve ploce su predvidjene da se kompletno menjaju-mada i one mogu da se poprave.
Opet kazem,sve ovo je moje nagadjanje...
Stvarno ne znam sta da ti preporucim ?
Ako je to "ozbiljan" servis mozda da sacekas da im stigne modul...ali da im napomenes da je i taj tvoj mogao da se popravi.
Pod "ozbiljan"mislim na strucnost a ne na ime, izgled i velicnu servisa...
Ovakve stvari se ne rade "na brzinu".Ako smatras da je tvoj dvd "u pravim rukama"sacekaj da te obaveste ili eventualno poprave uredjaj.
prijateljv
Član foruma
 
Postova:  192
Pridružio se:  25.01.2011 18:56

Re: Samsung kucni bioskop

Postod cuba74 » 25.07.2013 18:07

.Slazem se, samo kod jednog majstora. I dvd je jos uvek u istom servisu, ali mi je bilo malo cudno jer su rekli da su narucili plocu da probaju i vide da li je samo ona u pitanju!Pritom nisu znali da mi kazu cenu....reda velicine, znaci okvirno. Kao da mi je neko rekao za komp -e promeni kuciste. Ne zelim da sto jeftinije prodjem, nego mi oni ne ulivaju sigurnost. Ali hvala na savetima. Ne znam sta cu dalje. Mozda sacekam utorak da vidim sta ce mi reci. Pozdrav
cuba74
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  22.07.2013 12:13

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju

cron