Acer aspira 3020 i plazma tv

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

Acer aspira 3020 i plazma tv

Postod zarec » 12.05.2013 7:47

Imam Acer aspiru 3020 koju sam povezao sa plazma tv Panasonik putem VGA kabla ali ne uspijevam da prebacim sliku na tv!
Naime, pri pokretanju sistema na tv se pojavi logo Xp (plavozeleneboje) i vrlo brzo nestane.
Graficka kartica na aspiri je ATI radeon X600 64mb PCI expres.
Pokusao sam podesiti parametre u Catalyst kontrol centru za tu karticu nisam uspio.
Vjerujem da negdje grijesim u podesavnju ali gdje?
Hvala
zarec
Član foruma
 
Postova:  12
Pridružio se:  03.04.2011 11:17

Re: Acer aspira 3020 i plazma tv

Postod Video Majstor » 13.05.2013 2:43

Dobrodošao! :drinks:

Taj VGA ulaz nejverovatnije podržava samo rezolucije do 1024x768 a možda i samo do 800x600. A možda čak podržava samo 640x480.
Probajte podesiti što manju rezoluciju. Najmanju koja je ponuđena.

Takođe frekvenciju osveženja (refreshing) podesite na što manju. Na primer 50Hz ili ako nema onda 60Hz.

Naime, pri pokretanju sistema na tv se pojavi logo Xp (plavozeleneboje) i vrlo brzo nestane.
To je zato što se pri učitavanju XP-a koristi veoma mala rezolucija. Kad windows krene onda se prebaci ne vaću rezoluciju i televizor je verovatno ne podržava. Zato probajte gore što sam opisao da podesite što manju rezoluciju za taj ekran pa javite kako je prošlo.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Acer aspira 3020 i plazma tv

Postod zarec » 14.05.2013 12:39

Dobio sam sliku na TV uz rezoluciju 1024x628 ali prakticno samo desnu polovinu ili cetvrtinu ekrana bez ikona i ostalog.
Kada smanjim rezoluciju slika koja je na tv se suzi a ako povecam nestane!!!
Pri podizanju sistema na tv se listaju rezolucije PC i zaustave na xVGA 60herca.....mozda je u problem!!!
zarec
Član foruma
 
Postova:  12
Pridružio se:  03.04.2011 11:17

Re: Acer aspira 3020 i plazma tv

Postod Video Majstor » 15.05.2013 21:09

Pri podizanju sistema na tv se listaju rezolucije PC i zaustave na xVGA 60herca....
Televizor verovatno pokušava da detektuje parametre ulaznog signala i prikazuje ih redom. Televizor je verovatn prepoznao da je to signal xVGA 60herca i zato se zaustavio na tome.
Sad je pitanje, zašto onda slika nije kako treba. Moguće je da televizor tu rezuluciju ipak ne podržava kako treba.

a ako povecam nestane!!!
zato što ne podržava veće rezolucije. Obično ne mogu preko 1024x768 pixela da prikažu.

Dobio sam sliku na TV uz rezoluciju 1024x628 ali prakticno samo desnu polovinu ili cetvrtinu ekrana bez ikona i ostalog.
Pokušajte da smanujete frekvenciju osvežanja još ako je moguće na 50hz. 50Hz je definitivno kompatibilnije sa domaćom strujom i standardima.

Takođe izvadite kabal i ponovo ga veoma pažljivo priključite i čvrsto stegnite. Dok vadite ili priključujete kabal i televizor i računar treba da budu isključeni.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Acer aspira 3020 i plazma tv

Postod zarec » 17.05.2013 12:29

Evo me ponovo !!
Mislim da sam shvatio u cemu je problem ....u propertsu za Externi monitor...generic Tv nemam drajvere!!!E sad je pitanje kako do njih doci jer u ovom mom Windowsu ih nema!!!
zarec
Član foruma
 
Postova:  12
Pridružio se:  03.04.2011 11:17

Re: Acer aspira 3020 i plazma tv

Postod Video Majstor » 24.05.2013 2:13

Pa mislim da se drajveri za TV izlaz inače ne instaliraju posebno. Ta funkcionalnost se dobija kroz drajvere od grafičke kartice koja ima takav izlaz.

" uređaj znači da taj uređaj nema konkretan naziv i posebne drajvere neg od ase uklapa u neke podržane standarde ili neke "opšte" drajvere.

...
I dalje pokušajte sa 50Hz ako je moguće.

p.s.
Nije isključeno da je nešto pokvareno u vezi TV izlaza ili na VGA ulazu kod televizora.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 4 gostiju

cron