ATI Radeon 4650 Sapphire HD sa starijim tipom TV-a?

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

ATI Radeon 4650 Sapphire HD sa starijim tipom TV-a?

Postod BJ7999 » 30.11.2012 17:57

Pozdrav drugari.
Imam ATI Radeon 4650 HD graficku karticu, sa tri izlaza koji se mogu videti na prethodnom linku. Interesuje me da li mogu pomocu ovog kabla da povezem tu graficku sa starijim tipom Panasonicovih televizora sa ovakvim prikljuccima? Potrebno da mi je da povezem samo video. Audio ne, jer vec imam 5.1 ozvucenje na racunaru. Ukoliko je to moguce, zna li neko gde se moze pazariti taj kabl? Ukoliko to nije moguce, moze li me iko posavetovati kako onda da ih povezem?

Hvala u napred. :)
BJ7999
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  30.11.2012 17:29

Re: ATI Radeon 4650 Sapphire HD sa starijim tipom TV-a?

Postod Video Majstor » 02.12.2012 6:45

Dobrodošao! :drinks:


Teško je za razumeti taj kabal. Prosto nemoguće da se HDMI signal konvertuje u analogni a da ne bude uređaj veličine bar kao kutija šibica. Kablovi poput takvih uglavnom imaju ograničenu primenu samo na neke posebne uređaje koji koriste jednu vrstu kablova za drugu vrstu signala i tako su napravljeni. Međutim u standardnim situacijama takve stvari ne rade.

Jedino rešenje za spajanje novih grafičkih kartica sa starim televizorima, koje sam našao da radi je konverter signala VGA u TV, poput ovoga koji od nedavno prodajemo:
http://shop.plavosivi.com/adapter-manha ... -converter
Slika
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: ATI Radeon 4650 Sapphire HD sa starijim tipom TV-a?

Postod BJ7999 » 03.12.2012 15:50

Hvala na odgovoru. Samo, nisam bas najsigurniji kako ovaj konvertor funkcionise, obzirom da mi je monitor vec prikljucen na graficku i da mi je zauzet ovaj trapezast izlaz iz iste. Dakle, kako spojiti graficku sa TVom a da monitor i dalje ostane ukljucen, znaci da istovremeno imam i monitor i TV?
BJ7999
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  30.11.2012 17:29

Re: ATI Radeon 4650 Sapphire HD sa starijim tipom TV-a?

Postod Video Majstor » 04.12.2012 3:15

Kao što vidiš, taj adapter ima i VGA ulaz i VGA izlaz i još TV izalz. Tako da monitor može da se spoji na njegov VGA izlaz. On će da pusti signal na oba bez dodatnih uređaja. Međutim da bi signal došao do TV-a podešena rezolucija mora biti najviše 1024x768 tako da bi tu rezoluciju tokom takvog gledanja imao i na monitoru.

Ugalvnom ne možeš ih koristiti kao dva različita ekrana ako su spojeni preko jednog konektora na grafičkoj. Čak i kada ih spojiš na dva različita konektora na grafičkoj, ona mora da podržava dva monitora i mora biti tako podešena.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju

cron