Мемориска Картица за Камеру

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

Мемориска Картица за Камеру

Postod Zoran1979 » 05.10.2012 19:49

Желим да поставим питанње иако до сад никада нисам причао по форумима па немам никакво искуство.Имам SONY HDR-CX190E Full HD камеру и мемориску картицу са брзином од 13 мегабајта по секунди марка СИЛИКОН ПАУЕР , па ми видео мало сецка . Дали требам бржу картицу .И неки производитењи брзину рачунају у класама неки у мегабајтима по секунди.Колико рецимимо мегабајте по секунди обраџује картица која је класа 10. Толико ПОЗДРАВ из СКОПЊА (Живела комунистичка партија ЈУГОСЛАВИЈЕ) ПС Друг Јованоски Зоран
Zoran1979
 

Re: Мемориска Картица за Камеру

Postod Zoran1979 » 05.10.2012 20:03

:dash2:
Zoran1979
 

Re: Мемориска Картица за Камеру

Postod Video Majstor » 06.10.2012 16:03

Pozdrav!

И неки производитењи брзину рачунају у класама неки у мегабајтима по секунди.
Različite oznake imaju različita značenja. U klasama se označavaju brzine do 10MB/s a za veće brzine se koriste druge oznake.

Колико рецимимо мегабајте по секунди обраџује картица која је класа 10.

Class 10 znači da je testirana i da minimlano može da zapisuje podatke brzinom od 10 MB/s kada snima na praznu karticu.
To znači da može da se na nju snima video sa bitrateom do 80Mbps. Pošto je najveći bitrate za AVCHD 28Mbps, to znači da su Class 10 kartice dovoljne za sve modove snimanja u formatu AVCHD.

Ako je kartica još brža ona i dalje može da nosi oznaku Class 10 ali pored nje takođe obično ima i druge oznake koje znače još veću brzinu.

Narvno brže kartice su uvek sigurnije jer se manje greju i mogu da izdrže duže vremena pre nego što pregore.

мемориску картицу са брзином од 13 мегабајта по секунди марка СИЛИКОН ПАУЕР , па ми видео мало сецка . Дали требам бржу картицу .
13 MB/s je još brže od Class 10 tako da ne bi smelo da bude problema pri seckanja pri čitanju.

U kojoj tačno situaciji si primetio da secka?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Мемориска Картица за Камеру

Postod Zoran1979 » 09.10.2012 21:04

Друже хвала ти на одговору али још увек ја имам проблеме са режимима снимања FX и FH то су два најквалитетнија режима снимања у FULL HD када пребацим на неки мањи резулутивнии режим снимања у HD незајебава,када пребацим на стандарт дефинишн несецка упште.Азаправо на мојој картици је написано 6 и је заокружено то фактички значи да је класа 6 а у продавници тај дечко (AMC се зове продавница вероватно је имате и код вас) је потражио на интернет и ми је рекао да она обраџује са 13 мегабасти по секунду.Иагледа да ме је слагао.Усониној продавници у Скопњу има 16 GB картицу са брзином 94 мегабајти по секунду .Дали ако узмем њу реши чу све проблеме.ДРУЖЕ АКО ЈЕ ИКАКО МОГУЧЕ ДА СЕ ЧУЈЕМО НА СКАЈПУ БИЧУ ТИ ПУНО ЗАХВАЛАН :help:
Zoran1979
 

Re: Мемориска Картица за Камеру

Postod Gost » 09.10.2012 21:07

Kad kazem da secka mislim kad gledam materijal na LAP TOPU .Kad gledam materijal na kameru sve je OK :help:
Gost
 

Re: Мемориска Картица за Камеру

Postod Video Majstor » 10.10.2012 1:38

Азаправо на мојој картици је написано 6 и је заокружено то фактички значи да је класа 6 а у продавници тај дечко (AMC се зове продавница вероватно је имате и код вас) је потражио на интернет и ми је рекао да она обраџује са 13 мегабасти по секунду.Иагледа да ме је слагао.
To je onda Class 6 međutim i tada je moguće da ona ima brzinu 13 MB/s jer klasa sam oodređuje minimum.

Kad kazem da secka mislim kad gledam materijal na LAP TOPU .Kad gledam materijal na kameru sve je OK
Onda je najverovatnije kartica u redu.

Prekopirajte fajlove sa kartice na laptop i izvadite karticu. I onda ako secka to nema nikakve veze sa karticom. Jednostavan test i znaćete.

Da kartica nije u redu verovatno bi izbacilo grešku tokom snimanja i prekinulo snimanje.

Усониној продавници у Скопњу има 16 GB картицу са брзином 94 мегабајти по секунду .Дали ако узмем њу реши чу све проблеме.
Pa brže kartice su svakako bolje i pouzdanije ali su i skuplje dosta. Ja ne znam kakvi su tvoj izahtevi u vezi pouzdanosti i koliko ti je bitno da prođeš jeftinije...

ДРУЖЕ АКО ЈЕ ИКАКО МОГУЧЕ ДА СЕ ЧУЈЕМО НА СКАЈПУ БИЧУ ТИ ПУНО ЗАХВАЛАН
Pa javi mi se onda na email pa da se dogovorimo za skype ili ovde navedi skype ime.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Мемориска Картица за Камеру

Postod Zoran 1979 » 10.10.2012 22:31

Друже БАШ СИ ФЕР . Ово је моја скајп адреса zoranjovanoski79 . Први пут се сречем са овим стварима и имам доста непознаница а и сони као сони су мало специфични вероватно имачу проблема и када аплодујем материјале на you tube.Рецимо сони као сони неда да гледам видео са гом плеером или бс плеером па спустио сам програму а сетап ми је био у камери па само преко те програме може да се гледа .Али и са ове програме у нејјачим режима FULL HD снимања a то су FULL HD (FX) и FULL HD (FH) то су баш 1920 са 1080 на лап топу сецка на камери не .Све остале режиме снимања у високој резомуции (има још 2 )несецка .Ако снимам и стандардној дефиниции такоџе не нема проблема .АЛИ ДРУЖЕ ЈА БИ ТЕ ЗАМОЛИО НА СКАЈПУ ДА СЕ РАЗУМЕМО КАО ЉУДИ .Чека чу те сутра у 21:00.Ако ти неодговара ти кажи кад напиши овде .Ако си евентуално сад ту може одма .За ово добијаш роштињ ако доџеш у Скопњу.Иначе мој јузернејм на фејсбуку је Zoran Jovanoski MILANISTA.Mожемо да будемо френдови и тамо . :help: СМРТ ФАШИЗМУ СЛОБОДА НАРОДУ
Zoran 1979
 

Re: Мемориска Картица за Камеру

Postod Zoran 1979 » 11.10.2012 21:32

:dash2:
Zoran 1979
 

Re: Мемориска Картица за Камеру

Postod Video Majstor » 13.10.2012 2:10

Dodao sam te na Skype.
Ne mogu ništa da zakazujem jer ne znam u koje vreme ću biti kod kuće. Kada budemo obijca online na Skype-u javi se pa ćemo da popričamo.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Мемориска Картица за Камеру

Postod Zoran 1979 » 13.10.2012 18:02

Баш си фер друже ХВАЛА ТИ !!!! :winner: Само ако се не чујемо се до понедењка ја купујем ту бржу картицу и ако опет сецка онда УБИЧУ СЕ :swoon2:
Zoran 1979
 

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron