Pomoc u vezi Philips DVD Player DVP3580/58?

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

Pomoc u vezi Philips DVD Player DVP3580/58?

Postod Stefan » 06.01.2011 22:30

Kupio sam Dvd plejer Philips DVP 3580/58 sa USB 2.0. Kada prikljucim Flash bez problema mi reprodukuje DivX film medjutim problem nastaje kada prikljucim eksterni hard disk Transcend 2.5 inca. Dvd plejer mi ne prepoznaje hard koji je formatiran u Fat32 fajl sistemu jednostovno ga vrti u mestu ali se nista ne desava napajanje mi je preko USB kabla sa 2 prikljucka od kojih je jedan za transfer podataka a drugi za napajanje. Molim vas ako neko moze da mi pomogne da li mi treba neko dodatno napajanje ili je problem u necemu drugom. :unknown:
Stefan
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  06.01.2011 21:37

Re: Pomoc u vezi Philips DVD Player DVP3580/58?

Postod Video Majstor » 07.01.2011 2:40

Dobrodošao :drinks:

to je pretpostavljam ovaj plejer
ovde http://download.p4c.philips.com/files/d ... ss_aen.pdf
ovde http://www.philips.hr/c/blu-ray-i-dvd/d ... ?t=support
i ovde http://download.p4c.philips.com/files/d ... fu_eng.pdf
...se ne spominje da moze pustati fajlove s ahard diska. Spominju da moze ZSB Flash i USB stick a to ni jedno ni drugo nije hard disk. Na jednom mestu spominju USB storage što bi mogao biti i hard disk ali nema potvrde na drugi mmestima.
Prema tome što piše vrlo moguće da taj uređaj jednostavno ne može puštati sa hard diska.

Da li imaš neku potvrdu da ipak može sa hard diska da pušta?

napajanje mi je preko USB kabla sa 2 prikljucka od kojih je jedan za transfer podataka a drugi za napajanje. Molim vas ako neko moze da mi pomogne da li mi treba neko dodatno napajanje

A da li si taj drugi USB onda spojio u kompjuter da dobiješ napajanje preko njega ili?

Moglo bi biti i da je problem u napajanju. Da li imaš uputstva od tog hard diska pa da vidiš da li spominju simptome kako radi kada napajanje nije dovoljno?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Pomoc u vezi Philips DVD Player DVP3580/58?

Postod Stefan » 07.01.2011 21:57

Pozdrav :good:

Mislim da nije problem u reprodukciji sa hard diska jer mi je juce neposredno posto sam otkucao ovaj post prepoznao hard disk i sadrzaj na njemu. Kada sam pustio film cuo se samo zvuk, slike nije bilo. Nakon jos jednog ubacivanja harda u USB ponovo nije hteo da prepozna hard disk. Citao sam da su ljudi sa starijim modelima Philips DVD plejera, konkretno sa modelom 3260, pustali bez problema DivX filmove sa eksternog hard diska od 2.5 inca koji se puni preko USB kabla sa naznakom da mora da bude fomatiran u Fat32 fajl sistemu jer ne bi prepoznao NTFS fajl sistem. U upustvu od hard diska mi pise da treba da bude ukljucen i jedan i drugi USB kabl dok neki ljudi kazu da je to samo kod starijih kompjutera sa slabijim napajanjem. Probao sam bez kabla za napajanje da ga prikljucim na kompjuter i radio je bez problema. Na osnovu toga moja pretpostavka je da napajanje od DVD plejera ne moze da ga podrzi i da mora da bude ukljucen kabl za napajanje. Nije mi jasno kako taj problem da resim posto imam samo jedan USB ulaz na DVD plejeru?! U radnjama sam nasao USB Hub ali nisam siguran da li oni oni imaju AC kabl koji ide direktno u struju. U opisu nekih od njih pise da se napajaju preko USB kabla, meni to nista ne znaci jer ne verujem da bi DVD plejer uspeo da ga napaja pa bi mi trebao AC kabl koji ide direktno u struju.

Ukoliko znas da postoji neka druga solucija, neki adapter u koji bi se ukljucivao USB prikljucak umesto USB Hub-a, molim te me uputi gde ga mogu pronaci. Hvala. ;)

Model hard diska je Transcend StoreJet TS500GSJ25M
Stefan
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  06.01.2011 21:37

Re: Pomoc u vezi Philips DVD Player DVP3580/58?

Postod Video Majstor » 07.01.2011 23:03

Ovako,
jedno rešenje je da kompjuter bude u blizini DVD plejera i da jednim produžnim (sa jedne starne muški sa jedne ženski) USB kablom spojiš drugi USB u kompjuter i tako će dobiti napajanje od kompjutera.

U upustvu od hard diska mi pise da treba da bude ukljucen i jedan i drugi USB kabl dok neki ljudi kazu da je to samo kod starijih kompjutera sa slabijim napajanjem.

Meni je jedan bežični uređaj (HSDPA modem) sa dva USB priključka morao da bude priključen sa oba USB-a inače se gasio tokom rada.
Takodje imam western digital "My Book" eksterni hard disk koji ima svoje jako veliko napajanje.
...zbog toga pretpostavljam da napajanje hard diskova nije bas naivno. Mislim da trebas pronaci neko resenje za napajanje da ne bi ostetio hard disk.

U radnjama sam nasao USB Hub ali nisam siguran da li oni oni imaju AC kabl koji ide direktno u struju. U opisu nekih od njih pise da se napajaju preko USB kabla, meni to nista ne znaci jer ne verujem da bi DVD plejer uspeo da ga napaja pa bi mi trebao AC kabl koji ide direktno u struju.

Ukoliko znas da postoji neka druga solucija, neki adapter u koji bi se ukljucivao USB prikljucak umesto USB Hub-a, molim te me uputi gde ga mogu pronaci. Hvala.

ja imam USB Hub sa kojim sam dobio i AC adapter kojikoji može da se priključi na taj hub. Znači na primer ako koristim dzojstik na hubu ne mora nista da se prikljucuje ali znam da je za Bluetooth ili nesto drugo trebalo.
Neka bezveze marka, mislim "Sigma" ne vredi da ti navodim ime modela jer sam ga kupio pre dosta godina.

Znaci, trazi u prodavnicama kompjuterske opreme USB hub uz koji se dobija i napajanje i mislim da ce ti to biti resenje.

p.s.
Uskoro, prema zahtevima evrope, svi mobilni telefoni za evropu ce imati standardni USB prikljucak za punjac pa ce se to mozda moci koristiti i kao napajanje hard diskova. Neki mobilni telefoni vec sada imaji punjace sa USB prikljuckom ali ne znam da le se to sme spojiti na hard disk.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Pomoc u vezi Philips DVD Player DVP3580/58?

Postod Stefan » 08.01.2011 0:17

Hvala puno! ;) Pozdrav
Stefan
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  06.01.2011 21:37

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron