kako povezati kam na tv

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

kako povezati kam na tv

Postod Gost » 10.09.2012 0:34

Dakle ovako,imam kameru AVC-687HRS povezao bi je za pocetak na lcd tv,iz kamere izlaci kabal koji se posle neke budze racva na 2 kraja,na jedan kraj je cinc a na drugi kraj iz kabla izlazi crvena zizica i bela.Koliko kapiram bela se povezuje na minus,crvena na plus a gde treba da gurnem ovaj cinc kad nigde nece da udje u tv,sta mi je uopste potrebno da bi mogao samo da prenosi direktnu sliku na tv?nadam se da sam objasnio sta me muci.hvala unapred na pomoci jer se jako jako slabo razumem u to.
Gost
 

Re: kako povezati kam na tv

Postod Video Majstor » 12.09.2012 15:19

kameru AVC-687HRS
To je kamera za video nadzor što ujedno znači i da njeni načini spajanja nisu tipični kao u drugih kućnih uređaja. Obratite pažnju na to da je ta kamere za unutrašnje prostore tak oda ne bi smela da pokisne ili tako nešto.

iz kamere izlaci kabal koji se posle neke budze racva na 2 kraja,na jedan kraj je cinc a na drugi kraj iz kabla izlazi crvena zizica i bela.
Da li je to jedini kabal koji izlazi iz kamere?

Ako jeste onda taj "čičn" nosi video signal a a ove žičice su za napajanje kamere.

Koliko kapiram bela se povezuje na minus,crvena na plus
Te žice su za povezivanje sa napajanjem tj. na transformator sa istosmernom (DC) strujom. Najverovatnije 12V. Znači može biti povezana na akumulator od 12V ili na ugradni transformator od 12V ili se na njih mora spojiti "džek konektor za kućni transformator" pa da se spoji onda na neki kućni transformator.

a gde treba da gurnem ovaj cinc kad nigde nece da udje u tv,sta mi je uopste potrebno da bi mogao samo da prenosi direktnu sliku na tv?
To najverovatbnije nije "činč" nego BNC konektor. tj. mogao bi biti i činč ali ako kažete da ne možete da ga uključite u Tv onda nije sigurno činč.

Pošto ova kamera najverovatnije kroz taj BNC prenosi composite video signal on može pomoću adaptera da bude pretvoren u klasičan Composite video činč žute boje. Dakle, treba vam "BNC u činč" adapter, kao na sledećoj slici:
Slika

Nakon što spojite taj adapter na kabal dalje do TV-a ćete signal sprovesti klasičnim činč kablovima. Upotrebite Žuti (Composite video) i priključite ga na žuti činč konektor na televizoru.Slika

Prvi put budite oprezni, ako vem se čini da bilo šta ne ide kako treba iskopčajte sve što je brže moguće.

povezao bi je za pocetak na lcd tv
Eto to je otprilike objašnjenje za početak. :) Sad ostaje da se vidi da li to može da radi i da li je dobro rešenje.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: kako povezati kam na tv

Postod Slavisa » 27.11.2012 15:15

Ja imam slicno pitanje u vezi ove teme, mada priznajem nisam sve citao gore navedeno. Procitacu ako ne bude moglo da napravim to sto hocu na nacin koji cu opisati. Posto imam jedan koaksijalni kabal viska koji mi dolazi do televizora, a koji ne mogu lako da uklonim, zeleo bih da pitam sledece: da li je moguce taj kabal iskoristiti za povezivanje kamere koju bih postavio u zastakljenoj ulaznoj terasi koja bi nadgledala ulaz u kucu i povezati je sa televizorom tako da prostim pritiskom na odredjeni kanal mogu da pratim desavanja preko kamere. Mozda je pitanje naivno, ali znaci na isti nacin na koji se povezuje antena koja hvata signale kanala i salje ih u televizor, da li je moguce na takav nacin povezati kameru i dodeliti joj odredjeni kanal? Ako ne bude moglo na taj nacin razmislicu da to ucinim na prethodno opisani nacin. Duzina kabla je 15-ak metara, mozda malo manje.
Slavisa
 

Re: kako povezati kam na tv

Postod Video Majstor » 02.12.2012 6:27

Moguće je ali ne baš na taj način koji ste opisali nego na druga dva načina.

A) Prvi neačin je da taj koaksijalni kabl koristite kao da je u pitanju običan činč kabal. Znači da mu na kraju pravilno psojite činč konektore. Zatim bi kabal trebao biti spojen na video uklaz od TV-a. I kada na daljinskom upravljaču pritisnete taster "AV" trebali bi da vidite sliku sa kamere.

B) Drugi način zahteva još dodatne opreme. Potreban vam je RF modulator koji će da pretvara video signal u antenski signal na određenom kanalu. Tada bi funkcionisalo baš tako kako ste opisali.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron