WEG DVR 5050 HDD - povezivanje hard diska sa racunarom

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

WEG DVR 5050 HDD - povezivanje hard diska sa racunarom

Postod F1runner » 10.06.2012 11:21

Poštovanje!

Danas sam naišao na problem u radu sa svojim DVD recorderom WEG DVR 5050 HDD pa sam rešio da se obratim ljudima na ovom forumu.

Naime, ja preko ovog recordera snimam dosta stvari sa TV-a u režimu HQ (high quality) sa namerom da dotične stvari narežem i arhiviram u svojoj kolekciji. Međutim, pošto često snimam dosta duge emisije, one ne mogu stati na običan DVD RW niti na dual layer DVD. Zato sam pokušao da skinem hard disk iz samog DVD recordera i da ga direktno spojim sa računarom. Tu dolazimo do problema: računar registruje novi hardver i izadje mi balončić u donjem desnom uglu sa obaveštenjem da je novi hard disk instaliran i spreman za upotrebu, ali kad otvorim My Computer (ili Total Commander, svejedno), nigde ne mogu naći ikonicu za hard disk koji sam priključio. Mislio sam da je neki problem u kablovima, medjutim kada sam kasnije priključio neki drugi hard disk koji nema veze sa DVD recorderom, sve je funkcionisalo perfektno.

U čemu je problem??

Hvala unapred na odgovoru....
F1runner
 

Re: WEG DVR 5050 HDD - povezivanje hard diska sa racunarom

Postod Video Majstor » 11.06.2012 23:15

Pa trebalo bi proveriti u BIOS-u računara da li prikazuje taj hard disk i da li ima šta da se podesi u vezi hard diskova.

Inače najverovatnije je u pitanju Linux tip particije koja se ne vidi iz Windowsa. Možete pogledati u "Disk Management" da li vidi hard disk i šta pokazuje za njega. Ne znam kako je kod vas ali u Windows XP se ide ovako:
Star Menu > Administrative Tools > Compueter Management > Disk Management

Nije baš dobro po tome čačkati ukoliko se ne razumete ali možete na primer okačiti screenshoot gde se vidi šta pokazuje za disk pa da pokušam protumačiti.

...
Ima još stvari koje mogu da se provere ali za početak ovo.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju

cron