Gde kupiti SCART switcher?

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

Gde kupiti SCART switcher?

Postod Dolkezi » 03.06.2012 1:10

Pozdrav.

Nedavno sam kupio LCD TV. Moj kućni medija centar se pored novog TV uređaja sastoji i od DVD/DivX plejera, VHS video rekordera, Sony stuba koji se sastoji od 3 komponente (pojačalo, cd plejer/šažer i double deck za obične muzičke kasete), zatim tu je IPTV STB uređaj, i 4-kanalni DVR na koji snimam video nador.

Mnogi od ovih uređaja su stariji i povezuju se sa TV-om putem SCART priključka.
Kako moj novi LCD ima samo jedan SCART in/out port nisam u mogućnosti da spojim sve uređaje odjednom.

Ono što sam zaključio da mi treba jeste SCART switcher. Dakle u njega bi uključio recimo 3 uređaja. STB da imam IPTV, DVD plejer i recimo video nadzor. Naravno samo jedan od tih uređaja treba da prikazuje sliku u određenom momentu, ali bi ja voleo da recimo taj svičer radi po principu nekih prioriteta. Ako postoje 3 priključka na njemu onda recimo prvi je najprioritetniji a treći najmanje. U 3. mi je recimo IPTV a u prvom video nadzor. Samo onda kada uključim video nadzor tj sliku sa DVR-a on treba da mi pokazuje sliku sa tog uređaja, a kada ga isključim on treba da vrati na TV...

Da li ovako nešo postoji da se kupi i gde?
Hvala svima unapred :)

Dolke
Dolkezi
 

Re: Gde kupiti SCART switcher?

Postod Video Majstor » 04.06.2012 4:14

Pozdrav!

U ponudi dobavljača od naše internet prodavnice, ima SCART uređaj poput toga koji ste opisali ali moram da proverim da li može da automatski prepozna signal ili radi na nekom drugom principu.

Proveriću pa ću vam javiti kakve karakteristike ima. Ukoliko ima mogućnosti koje vama odgovaraju, definitivno možemo da ga nabavimo.

Mnogi od ovih uređaja su stariji i povezuju se sa TV-om putem SCART priključka.
Kako moj novi LCD ima samo jedan SCART in/out port nisam u mogućnosti da spojim sve uređaje odjednom.
Ne samo to, još veći problem je što se priključci troše tokom stalnog menjanja tako da s vremenom postaju sve lošiji i lošiji... i kvalitet signala sve više pada.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Gde kupiti SCART switcher?

Postod Video Majstor » 03.07.2012 15:17

Našo sam jedan SCART adapter koji ima 3 SCART ulaza i jedan SCART izlaz. Taj je "no name" (nepoznat proizvođač iz Kine) ali izgleda isto kao ovaj uredjaj od Hama: http://hama.co.uk/00011933/hama-3-way-scart-splitter

Ni taj ni Hama nemaju na sebi nikakvih tastera ni prekidača. Više detalja ne znam.

Cena za taj "no name" bi bila oko 500 dinara.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Gde kupiti SCART switcher?

Postod Gost » 03.08.2012 13:43

Malo kasnim sa odgovorima, nije me bilo online neko vreme.

Link koji ste postavili je scart spliter a ne svičer. Spliter imam, i to baš HAMA. Kupljen je u ComTrade-u ali to nije to. Ono što meni treba je svičer, poput ovog:


http://www.camlab.net/acatalog/HQSS0054.jpg
Gost
 

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron