Analogni signal NTSC na DVB-T antenski prikljucak

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

Analogni signal NTSC na DVB-T antenski prikljucak

Postod boggyman » 02.06.2012 13:09

da li je izvodljivo?

Pozdrav,
tragajuci za resenjem, naisao sam na ovaj forum.

Situacija je sledeca:

Imam endoskop koji ima 2 video izlaza:
S video i BNC

Endoskop koristi svideo za svoj monitor, a na BNC pokusavam da prikljucim kompjuter da bih mogao da snimam neke operativne zahvate.

Cela skalamerija radi u sledecem sastavu:
laptop + leadtek palmtop tv (usb analogni tv tuner) na koji je preko S-videa povezan endoskop.
osim toga, radi i sa RF modulatorom povezan na antenski ulaz.

Problem je sto je ovo bila test kombinacija, da se uverim da ce saradjivati.
Kad sam se uverio da radi, kupio sam AIO HP touchsmart 520 sa ugradjenim TV tunerom, ali nisam obratio paznju da je u pitanju DVB-T tuner (AverMedia A859) koji ima samo klasican antenski ulaz i to je to.

Sam endoskop isporucuje NTSC signal (posto je uredjaj za americko trziste)

Pitanje je da li ima sanse da signal endoskopa pretvorim u nesto sto ce DVB-T tuner prepoznati?

Hvala unapred
boggyman
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  02.06.2012 12:52

Re: Analogni signal NTSC na DVB-T antenski prikljucak

Postod Video Majstor » 04.06.2012 4:51

Dobrodošao! :drinks:

kupio sam AIO HP touchsmart 520 sa ugradjenim TV tunerom, ali nisam obratio paznju da je u pitanju DVB-T tuner (AverMedia A859) koji ima samo klasican antenski ulaz i to je to.
Pa i da ima analogni tuner to još uvek ne garantuje da ima analogne video ulaze. Mora takođe da bude potvrđeno da može da radi video capture ili da ima video ulaze.

Sam endoskop isporucuje NTSC signal (posto je uredjaj za americko trziste)
To nije veliki problem za TV kartice. Većina njih hvata sve vrse signala a nije problem proveriti za svaku od njih da li može NTSC ili ne može.

Pitanje je da li ima sanse da signal endoskopa pretvorim u nesto sto ce DVB-T tuner prepoznati?
Moram da proverim. Piše na jednom mestu da je to hibridna kartica. E sad moram videti da li je hibridna izmđu DVB-T i ATSC (američka digitalna) ili hibrid digitalne i analogne...?!

laptop + leadtek palmtop tv (usb analogni tv tuner) na koji je preko S-videa povezan endoskop.
osim toga, radi i sa RF modulatorom povezan na antenski ulaz.
Pa jeste probali da tu leadtek usb karticu spojite na novi računar? To bi trebalo da vam reši problem, bar privremeno.

Endoskop koristi svideo za svoj monitor, a na BNC pokusavam da prikljucim kompjuter da bih mogao da snimam neke operativne zahvate.
A koliko je inače kvalitetan snimak sa endoskopa? da li se za te snimke zahteva neki ekstra kvalitet?
Pitam, jer utiče na to šta eventualno mogu da vam preporučim.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Analogni signal NTSC na DVB-T antenski prikljucak

Postod boggyman » 04.06.2012 16:55

Hvala na brzom odgovoru.

Racunar prosto ne saradjuje sa eksternim tv tunerom. Postoje drajveri za Vistu, ali mrka kapa.

Rezolucija snimka je 768 x 480, ne znam koji jos podatak za kvalitet snimka moze da bude bitan.

Hvala unapred na objasnjenjima.

Danas mi je palo na pamet da pokusam da instaliram neku drugu verziju Win 7 na pomenuti HP, posto imam utisak da je problem u samom OSu a ne u konfliktu 2 tv tunera na istom racunaru.
boggyman
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  02.06.2012 12:52

Re: Analogni signal NTSC na DVB-T antenski prikljucak

Postod boggyman » 05.06.2012 17:33

Novost,

Danas sam instalirao drugu verziju win 7 i sve je proradilo kako treba, naravno sa eksternim tv tunerom. Interni i dalje odbija saradnju.

Privremeno resenje funkcionise. Trazi se trajnije :)
boggyman
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  02.06.2012 12:52

Re: Analogni signal NTSC na DVB-T antenski prikljucak

Postod Video Majstor » 06.06.2012 2:33

Drago mi je da je uspelo :)

Rezolucija snimka je 768 x 480, ne znam koji jos podatak za kvalitet snimka moze da bude bitan.
Kako vama deluje snimak na monitoru kamere? Da li deluje vrhunski oštra slika, zamućena, veoma zamućena...? Mislim ne znam kako te kamere snimaju... ako je njihov kvalitet ionako loš onda može da vas posluži a ako daju neke vrhunske slike onda bi možda mogli imati koristi od nekih profesionalnijih rešenja.

Danas mi je palo na pamet da pokusam da instaliram neku drugu verziju Win 7 na pomenuti HP, posto imam utisak da je problem u samom OSu a ne u konfliktu 2 tv tunera na istom racunaru.
Naravno, drajveri su jedna od ključnih stvari da neki uređaj proradi. To je prvo što mora da se sredi.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Analogni signal NTSC na DVB-T antenski prikljucak

Postod boggyman » 06.06.2012 22:03

Video Majstor je napisao:Drago mi je da je uspelo :)

Rezolucija snimka je 768 x 480, ne znam koji jos podatak za kvalitet snimka moze da bude bitan.
Kako vama deluje snimak na monitoru kamere? Da li deluje vrhunski oštra slika, zamućena, veoma zamućena...? Mislim ne znam kako te kamere snimaju... ako je njihov kvalitet ionako loš onda može da vas posluži a ako daju neke vrhunske slike onda bi možda mogli imati koristi od nekih profesionalnijih rešenja.


Na samoj kameri endoskopa postoji manuelno podesavanje fokusa, tako da slika uvek moze da se izostri. Danas je bilo vatreno krstenje i sve je proslo kako treba.

Slika je bila prihvatljivog kvaliteta na monitoru laptopa dijagonale 16 incha, fullscreen, rezolucije 1400 x 900. Na 23 incha u 1920x1080 je bila izrazena pikselizacija fullscreen, pa sam smanjio prozor na oko 2/3 povrsine monitora i bilo je ok.

Nigde nema specifikacije samog endoskopa u kojoj bi pisalo kolika je rezolucija kamere i ostali bitni podaci. Cuvaju ih kao drzavnu tajnu. :D

Danas mi je palo na pamet da pokusam da instaliram neku drugu verziju Win 7 na pomenuti HP, posto imam utisak da je problem u samom OSu a ne u konfliktu 2 tv tunera na istom racunaru.
Naravno, drajveri su jedna od ključnih stvari da neki uređaj proradi. To je prvo što mora da se sredi.


Slazem se. windows koji je dosao preinstaliran je imao gomilu nekih ogranicenja, iako je home premium verzija bila u pitanju. Kao i gomilu suvisnog softvera
Sad je instalirana professiolnal verzija, bez HP djubreta, ali nekoliko uredjaja nema drajver koji bih mogao da skinem sa neta.
Eksterni tv tuner nije bas najelegantnije resenje, ali je trenutno jedino.

O Avermedia a 859 postoje jako skrte informacije.
Izgleda da je iskljucivo PAL tuner, posto sam pokusao u podesavanjima da izaberem drugu drzavu (USA, Canada) gde se emituje NTSC, ali svaki put sam dobijao obavestenje da tuner ne podrzava ta podesavanja.
Poslednji put menjao Video Majstor dana 09.06.2012 0:31, izmenjena samo jedanput
Rezlog: Popravio prikaz citata.
boggyman
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  02.06.2012 12:52

Re: Analogni signal NTSC na DVB-T antenski prikljucak

Postod Gost » 21.06.2012 8:48

Trajno resenje se jos uvek trazi :)
Gost
 

Re: Analogni signal NTSC na DVB-T antenski prikljucak

Postod Video Majstor » 21.06.2012 17:31

Pa uz taj racunar koj je kompaktan nema drugog osim tog eksternog resenja. A eksterne TV akrtice su manje-više sve iste ako uopšte i ima izbora jer je proizvodnja analognih TV kartica skoro potpuno prestala.

Ukoliko bi vi eventualno kupovali novi klasičan PC računar, odna bi imalo smisla da vam potražim neku profesionalniju video capture karticu za njega. Za sada mislim da nema potrebe da tražim. ...ali okačiću neka rešenja koja bi mogla da vas interesuju čim naletim na njih.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju

cron