Potrebna pomoc u povezivanju 5.1 zvucnika sa TV-om

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

Re: Potrebna pomoc u povezivanju 5.1 zvucnika sa TV-om

Postod vakov » 11.04.2012 12:57

Video Majstor je napisao:
Treće rešenje je da se nabavi nekakv konverter audio signala iz digitalnog u analogni. Ja nisam to video ali pretpostavljam da postoji. Ako postoje takvi uređaji za video što ne bi postojali za audio... Pokušaću da vidim da li ima u prodaji kod nas nešto takvo... pa ako nađem javiću svakako.
Evo do sada sam pretraživao. Takvi uređaji definitivno postoje. Evo kako najčešće izgledaju:

Nisam našao na interentu potvrdu gde to ima kod nas da se kupi ali moralo bi da ih ima po specijalizovanim prodavnicama audio opreme (pojačala, zvučnika...) i muzičkih instrumenata. Znači, otiđite u neku od takvih radnji i raspitajte se gde ima. Tih prodavnica nema mgogo i oni znaju jedni za druge pa će vas uputiti gde još da pogledate.

Uređaj opišite kao "digitaln oanalogni konverter" za audio ili konverter digitalnog u analogni audio. Na ulazu mora da ima prima Toslink (digitalni optički audio) konektor a na izlazu da daje klasičan analogni audio.



Hvala...znaci sa ovim bih mogao da povezem TV i zvucnike....
vakov
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  06.04.2012 13:19

Re: Potrebna pomoc u povezivanju 5.1 zvucnika sa TV-om

Postod mdell » 15.05.2015 17:29

Treba mi savet kako da dobijem naj bolji zvuk sa tv koji ima optički audio izlaz (toslink) , a na kućnom bioskopu (risiver) imam skart i činč ulaze (line 1 i line 2).
Ima i hdmi out starije verzije, mislim da je 1.1 pa ne verujem da bi radio ARC HDMI2 sa tv-a preko njega.
Sistem zvučnika je 5.1
mdell
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  13.06.2012 2:49

Re: Potrebna pomoc u povezivanju 5.1 zvucnika sa TV-om

Postod Video Majstor » 20.05.2015 16:02

Mislim da u tvom slučaju ništa ne možeš da povežeš bez DAC konvertera, pošto tvoji zvučnici imaju isključivo analogne ulaze.

Ima i hdmi out starije verzije, mislim da je 1.1 pa ne verujem da bi radio ARC HDMI2 sa tv-a preko njega.
Sistem zvučnika je 5.1
Da li taj sistem zvučnika ima i HDMi priključak?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Potrebna pomoc u povezivanju 5.1 zvucnika sa TV-om

Postod mdell » 26.05.2015 1:39

To je dvd/cd Receiver Pioneer DCS-363 i ima hdmi konektor v1.1.
Označen je kao hdmi out i preko njega mi ide slika i ton kad pustim cd ili sa usb memorije na tv.
Tačnije na tv slika a ton na 5.1 zvučnike.
Znači uređaj ima cd/dvd jedinicu, usb ulaz, skart ulaz (line 1), činčeve (line 2) i hdmi out.
Na njega su spojeni 5.1 zvučnici.
Mislio sam da spojim hdmi out sa hdmi (arc) na tv i da dobijem zvuk sa tv-a pošto je na tv-u arc hdmi.
Da li to može, zato što na risiveru nije hdmi arc već starija verzija 1.1.
Sliku na tv šalje bez problema sa dvd i usb memorije.
mdell
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  13.06.2012 2:49
Prethodni

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju