Kodak Zi8

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

Kodak Zi8

Postod Goja » 06.12.2010 15:49

Nisam koristio ovu kameru al mi se čine da za 100 - tinak dolara nema ništa bolje
ako je neko bio u prilici da je koristi dobro bi došao savet , mišljenje.

http://reviews.cnet.com/digital-camcorders/kodak-zi8-pocket-video/4505-6500_7-33740624.html
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Kodak Zi8

Postod Video Majstor » 06.12.2010 18:17

ja ince dosta verujem reviewsima sa ebuyer.com To je jedna dosta cenjena i najpovoljnija britanska prodavnica pc opreme i potrošačk elektronika.

Evo stranice sa Kodak zi8:
http://www.ebuyer.com/search?page=1&sto ... ltermfr=59

Na zalost smao jedan korisnik je detaljnije opisao i dao je ocenu 5/5. Evo njegov opis:
It's about the size of an iphone (fits in a spare fabric iphone case i had). Very easy to use, point and shoot. The only time you need to use the menus is to change the quality setting (the only setting you might consider other than best is one that captures at 2nd best quality but 60 frames per second rather than 30 which allows smooth playback of fast action e.g. sport). A 4Gb SD card gives about 40 mins at best quality. There is a setting for very close recording, less than 6 inches. Picture quality (video and stills photos) is very good. It can playback direct to a HDMI TV (cable included). Overall a very high quality product with good high definition recording. Very east to use. If you want genuine fit in the pocket HD recording, this is a very good buy.The software works fine with Windows 7. Haven't tried the auto upload to youtube/facebook but it looks simple.
Minor niggles
Lens has no cover
No case provided
Will only charge via its own mains charger unit (not usb)
Microphone very suseptible to wind noise but it has an external mic socket
Negligible internal memory so needs an SD card

Jos jedan korisnik je dao ocenu 5/5 ali niej opisao detalje.

Cena je oko 100 funti sto je oko 120 evra ili 160 dolara. Kod nas uobicajeno cene budu jos 10-20 evra vise nego na ebuyer-u.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Kodak Zi8

Postod Goja » 06.12.2010 20:37

Pročitao sam i ja neke komentare mada nekako uvek imam skepsu kad neko mnogo hvali ili kudi neki proizvod imam neki utisak da su manje više to sve naručeni komentari od jedne ili neke konkurentske strane a kad mi neko kaže iz prve ruke to mi već više znači.
Mislim da takva kamera može da se nađe naravno napolju za manje od 120 dolara ali nisam siguran a da će kod nas biti skuplja oće verujem i to dosta skuplja.
Poceket kamera ako zadovolji neke osnovne kriterijeme da snimak ima oštrinu i dubinu prirodne boje
pristojan zum a mislim da ova kamera sve to ima i to sve za manje od 15.000 din
to je super.
Pocket kamera neznam kolko ste razmišljali ali najveća prednost je što možete da je stavite u džep od košulje to para vredi naraočito kad ste na putu i špartate po nekim iskopinama ili nekom gradu.
Verujte na reč ;)
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron