Kamera Sony ex1

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

Kamera Sony ex1

Postod kivan » 27.02.2012 20:40

Postovanje,
interesujeme Vase misljenje da li je sony ex1 za 4000 e pravi izbor za snimanje svadbi i veselja, procitao sam da postoji adapteri za sxs kartice koje su za sada preskupe, ali dali je moguce snimati u hd modu sa sdhc karticama koje su znatno sporije. A mozda i nema potrebe da se snima u hd modu jer sve to kasnije kasnije ide na dvd. :flag_of_truce:
kivan
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  26.02.2012 20:54

Re: Kamera Sony ex1

Postod Video Majstor » 28.02.2012 23:43

Dobrodošao! :drinks:

ali dali je moguce snimati u hd modu sa sdhc karticama koje su znatno sporije.
Rizičnije je malo. Sporije kartice se više greju i sklonije su otkazivanju. Pogotovo što snimate svadbe jer ako kartica pregori, ne može da se taj detalj svadbe ponova dogodi samo da bi ga opet snimili. Pretpostavljam da bi bilo neugodnosti da kažete ljudima da vam je deo snimaka nestao. Morate imati pouzdan medijum.

da li je sony ex1 za 4000 e pravi izbor za snimanje svadbi i veselja, procitao sam da postoji adapteri za sxs kartice koje su za sada preskupe,
kamera je verovatno dobra ali mi se ne sviđa što koristi samo taj SxS medijum. Ukoliko vam je problem cena kartica, zašto ne bi odmah birali kameru koja snima na SD, SDHC kartice?

I da li ste sigurni da ona košta 4000 evra? ja mislim da je mnogo skuplja.

Za 4000 evra ima recimo Panasonic AG AC160 koja je sjajna a snima na SD, SDHC ili SDXC kartice.

A mozda i nema potrebe da se snima u hd modu jer sve to kasnije kasnije ide na dvd.
Sve te kamere mogu odmah da snimaju i SD. AKo vam je cilj DVD i ništa veće rezolucije od toga onda je obično najbolje odmah podesiti na SD i tako snimati.

Međutim ukoliko na primer na snimcima ima vibracija zbog snimanja iz ruke i sl. onda visoke rezolucije mogu veoma da pomognu da se vibracije uklone u postprodukciji. Na primer "Warp stabilizer" je sjajna alatka u After Effects CS5.5 koja može da to radi ali za najbolje rezultate je potrebno da ulazni video visoke rezolucije a na izlazu da daje manju.:
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Kamera Sony ex1

Postod kivan » 29.02.2012 19:44

Hvala Vam puno na odgovoru.
Kamera je polovna 4000 e ali je stvarno kao nova, mozda zbog neke buducnosti kada ce se preci na neke druge medije ja bih uzeo bas nju.
kivan
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  26.02.2012 20:54

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju

cron