SONY CCD-FX830VE - pomoć oko kasete

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

SONY CCD-FX830VE - pomoć oko kasete

Postod antke » 26.02.2012 14:49

Imam ovu kameru ali je nisam dugo koristio, stajala u torbi na tavanu srećom po nju.
Imam neke kasete:
1. EMTEC HG 8
2. INMAC standard HS-8
, međutim ni jednu neće da ''primi''. Ja ih stavim ali ona malo pozuji i izbaci ih ... pretpostavljam da nisu za ovu moju kameru jer sam ih dobio da probam. To su moji koristili a nemam te stare kasete od nje. Sve ostalo radi. Interesuje me koje kasete da tražim kad budem kupovao.

Na njoj piše PAL 8.

Hvala unapred.
antke
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  26.02.2012 14:40

Re: SONY CCD-FX830VE - pomoć oko kasete

Postod Video Majstor » 26.02.2012 15:20

Dobrodošao! :drinks:

Tražio sam sada o toj kameri i koliko vidim, to je oznaka baterije za kameru a ne kamere. Pogledaj da li na kameri ima još neka oznaka.

Za kasete probaj da li radi premotavanje. Ako radi premotaj do kraja pa zatim do početka. I tako dva puta. Verovatno je traka slepljena od stajanja.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: SONY CCD-FX830VE - pomoć oko kasete

Postod antke » 26.02.2012 15:51

Video Majstor je napisao:Dobrodošao! :drinks:

Tražio sam sada o toj kameri i koliko vidim, to je oznaka baterije za kameru a ne kamere. Pogledaj da li na kameri ima još neka oznaka.

Za kasete probaj da li radi premotavanje. Ako radi premotaj do kraja pa zatim do početka. I tako dva puta. Verovatno je traka slepljena od stajanja.


Bolje Vas našao! :help:

I ja sam pretraživao internet i ništa nisam našao o toj kameri jer je model iz 1994 a za rezultate pretrage izbacuje samo to za baterije. Našao sam uputstvo za neke modele koji imaju iste opcije/funkcije samo je razlika što te kamere nemaju LCD displej(za FX510 i FX 620).

Ima EJECT i kada ga stisnem prvo izađe odozdo pa se otvori na stranu taj nosač ili kako god od kasetica ... e kada ubacim kasetu pritisnem je ka kameri i ona sama treba da uđe u ležište ali ona odzuji 2-3 sekunde i izbaci kasetu natrag.

Što se kaseta tiče, ispravne su i korišćene na Hi8 kameri.

pozdrav
antke
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  26.02.2012 14:40

Re: SONY CCD-FX830VE - pomoć oko kasete

Postod Video Majstor » 27.02.2012 1:37

Ta kamera je verovatno taj "Video 8" format. A on koristi i Vidoe 8 i 9mm i Hi8 kasete. Mislim da medju kasetama nema razlike. Mislim da same kasete nisu problem.

Jedna mogućnost je da je baterija slaba pa treba da se dopuni.
Ili je ostarela i da ne može više da se puni. U tom slučaju treba da se spoji punjač na kameru i da stoji uključen dok pokušavaš ubaciti kasetu.

Ima EJECT i kada ga stisnem prvo izađe odozdo pa se otvori na stranu taj nosač ili kako god od kasetica ... e kada ubacim kasetu pritisnem je ka kameri i ona sama treba da uđe u ležište ali ona odzuji 2-3 sekunde i izbaci kasetu natrag.
Ili kasetu nisi stavio do kraja u ležište.

Ili preostaje još mogućnost da kamera ima mehanički kvar. Preciznije, kvar u tom mehanizmu za stavljanje kaseta ili motoru i zupčanicima koji treba da okreću traku.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: SONY CCD-FX830VE - pomoć oko kasete

Postod antke » 27.03.2012 14:02

Ovako, nosio sam kameru u SONY servis u ulici Dimitrija Tucovića ali nisu ni hteli da je pogledaju jer popravljaju samo nove kamere.
Mogu li dobiti neku preporuku za nekog servisera ?

Hvala.
antke
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  26.02.2012 14:40

Re: SONY CCD-FX830VE - pomoć oko kasete

Postod Video Majstor » 28.03.2012 3:09

Pokušaću se raspitati za neke od starijih servisa. Iz kojeg ste grada?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: SONY CCD-FX830VE - pomoć oko kasete

Postod antke » 30.03.2012 10:41

U Beogradu živim.
antke
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  26.02.2012 14:40

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron