VGA "patch" i jos ponesto

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

VGA "patch" i jos ponesto

Postod M-Knez » 26.01.2012 14:44

Da li u Novom Sadu (i okolini) postoji firma koja bi izvrsila uslugu skracivanja VGA kabla i patch-ovanje konektora?

Radi se o 15m VGA kabla za projektor koji je provucen kroz "Bog te pita" kuda, pa da ne bih sad menjao citav kabl, jednostavnije deluje zameniti konektor na kraju... Problem je ostecen zavrsetak kabla, koji se od savijanja deformisao tako da daje crvenkastu sliku, blago savijanje kabla vraca sliku u normalu, tako da cenim da bi se moglo odstraniti 30-ak cm kabla i nabaciti novi konektor... Ovo mi je vec jednom prilikom radio AKUSTIK iz BGD-a, ali racunam da bi mogao biti neko i u NS-u da to moze odraditi?

takodje, da li neko zna firmu u NS-u koja bi izvrsila uslugu postavke i montaze TV-a sa sve spajanjem na PC (Lenovo M91P) uz obezbedjivanje potrebnog hardware-a, kablova, kanalica i drugog potrosnog materijala. Bili bi angazovani od strane pravnog lica.

hvala unapred!
M-Knez
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  26.01.2012 14:33

Re: VGA "patch" i jos ponesto

Postod Video Majstor » 27.01.2012 16:50

Dobrodošao! :drinks:
Da li u Novom Sadu (i okolini) postoji firma koja bi izvrsila uslugu skracivanja VGA kabla i patch-ovanje konektora?
Ne znam da neko radi baš to konkretno ali verujem da to mogu svi veštiji serviseri video opreme. Problem se svodi na lemljenje ili nek idrugi oblik spajanja žica a t oserviserima mora biti poznato.

takodje, da li neko zna firmu u NS-u koja bi izvrsila uslugu postavke i montaze TV-a sa sve spajanjem na PC (Lenovo M91P) uz obezbedjivanje potrebnog hardware-a, kablova, kanalica i drugog potrosnog materijala. Bili bi angazovani od strane pravnog lica.
Ne znam. Ima servisa koji rade slične stvari ali ne znam da li je neko specifično stavio baš takvu uslugu u svoju ponudu. Preporučujem da se javite telefonom boljim servisima i da se dogovorite.

...međutim vaš zahtev mi je dao dobru ideju. Sa jednom stranom firmom trenutno radim osmišljavanju softvera za male televizije, amaterske tv kanale, televizije unutar firme i sl. A ovo što ste opisali, deliuje kao prirodno proširenje posla sa takvim softverom.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: VGA "patch" i jos ponesto

Postod M-Knez » 30.01.2012 22:55

hvala na dobrodoslici! :hi:

moracu da ispipam to malo, kao sto rekoh AKUSTIK iz BGD-a mi je to vec radio jednom prilikom, probacu da nadjem nekog u NS-u;

sto se tice ideje za software - buduci da je u slucaju spajanja TV-a na racunar potrebno kontrolisati prikaz sadrzaja na TV-u (extended monitor 2) kojeg, u mom slucaju, korisnik racunara i ne vidi! npr. ja sam spojio TV za jedan racunar u nekom magacinu da pusta neka obavestenja za zaposlene - na kraju sam dodao eksternu graficku, uzeo VGA spliter sa 1 na 2 izlaza paralelno, spojio spliter na graficku, a na jedan izlaz dodatni monitor pored racunara, a na drugi TV preko 15-ak m VGA kabla - a sve to da bi dodatni monitor bio na istom "izvoru" jer onaj ko prebacuje prezentacije i video sadrzaje ne vidi TV pa ga kontrolise preko ovog dodatnog monitora...

meni bi npr. radilo posao neka aplikacije koje moze na monitoru da "simulira" prikaz extended monitora tj. da korisnik na monitoru br. 1 moze da vidi sta se desava na monitoru br. 2 koji je extend-ovan

verujem da to moze ozbiljnije da se redi nekom centralizovanim sistemom upravljanja videa (cak mislim da je CISCO nudio neku opremu!?), ali nesto nisam bio za pravljenje "mini studia" u firmi za video...
M-Knez
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  26.01.2012 14:33

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju

cron