TV Kartica nekompatibilna sa Matičnom Pločom

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

TV Kartica nekompatibilna sa Matičnom Pločom

Postod Genghis Khan » 12.01.2012 22:15

Preko Limunda sam kupio polovnu Win Fastovu TV Karticu...

Slika

Međutim, kada je stigla imao sam šta i da vidim. Kada sam otvorio kućište da je ubacim, primetio sam da nemam takav slot koji njoj odgovara.
Imam Matičnu Ploču ''MB LGA1155 H61 MSI H61M-P23 (B3), PCIe/DDR3/SATA2/GLAN/7.1'' i zanima me koliko je često da matične ploče ne podržavaju ovakve tipove kartica, koje su kod nas trenutno zastupljene, pošto još nismo prešli na HD televiziju...
Takođe, može li neko da mi kaže da li sam pogrešio ili ne pošto se baš ne razumem mnogo, možda ipak mogu da uguram karticu a mislio sam da ne može... :)
Genghis Khan
Novi član
 
Postova:  1
Pridružio se:  25.06.2011 23:19

Re: TV Kartica nekompatibilna sa Matičnom Pločom

Postod Video Majstor » 13.01.2012 14:14

Dobrodošao! :drinks:
Imam Matičnu Ploču ''MB LGA1155 H61 MSI H61M-P23 (B3), PCIe/DDR3/SATA2/GLAN/7.1''
To je ova maticna ploča: http://www.msi.com/product/mb/H61M-P23- ... ?div=Basic
Piše da od slotova ima 3 PCI-Express x1 sloata (za razne uređaje) i jedan PCI-Express x16 (za grafičku karticu).

Tvoja TV kartica koristi stari PCI konektor za koji nema slotova na tvojoj matičnoj ploči. Na toj matičnoj ploči ne može da se upotrebi.

zanima me koliko je često da matične ploče ne podržavaju ovakve tipove kartica, koje su kod nas trenutno zastupljene, pošto još nismo prešli na HD televiziju...

Često je kod najnovijih modela. Kada se PCI Express (skraćeno PCI-E) pojavio onda su jedno 3-4 godina na matičnim pločama dolazili po 2-3 stara PCI slota i po 3-4 novih PCI-E x1 slota. Tako da je nekoliko godina bilo moguće koristiti stare kartice na novim pločama. Međutim tokom tog "prelaznog" perioda su proizvođači prestali proizvoditi PCI kartice pa su i proiizvođači matičnih ploča odlučili da upokoje stare PCI slotove. Novi PCI-E slotovi su jednostavniji i pojeftiniju proizvodnju. ...ali eto u tvom slučaju su zakomplikovale stvar.

Ja, na primer, sam kupio kompjuter pre dve godine i birao sam matičnu ploču koja ima dva stara PCI i četiri nova PCI-E slota.

Takođe, može li neko da mi kaže da li sam pogrešio ili ne pošto se baš ne razumem mnogo, možda ipak mogu da uguram karticu a mislio sam da ne može...
Ne može, na žalost.
Ili ćeš morati kupiti drugu karticu koja je za PCI Express slot. Takvih je sve manje jer se zbog prelaska na digitalni signal prestalo sa proizvodnjom analognih kartica još dok su bile PCI.
Drugi način je da kupiš polovnu matičnu ploču koja ima i PCI i PCI Express slotove. U tom slučaju moraš da paziš da ta ploča podržava i tvoj procesor...

U svakom slučaju, nema mnogo analognih TV kartica koje su za PCI Express slot. Biraj pažljivo.
Znam konkretno samo za model Leadtek PxDVR3200 po ceni od oko 70 evra, da se može naći po domaćim prodavnicama. Za ostalo ne znam.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju

cron