Molim za pomoc AsusTv7134

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

Molim za pomoc AsusTv7134

Postod djordjeub » 05.01.2012 12:32

Zelim prvo svim da pozelim srecnu novu i sve praznike... :)

E ovako imam problem pre reinstaliranja sistema sam normalno gledao tv na kompu preko tv kartice, ali sad imam prblem odnosno samo stoji siva pozadina a zvuk ide normalno, probao sam preko Windows Media Centra, ChrisTV, DScaler, i na svima je isto samo zvuk slike nema....

Tv kartica je stara pa nema ni driver za nju tj nema za win7 ali os je sam prepoznao, ona je pre reinstalacije radila normalno a sad nece.... Asus TV7134 ta je kartica u pitanju...
http://img.auctiva.com/imgdata/7/2/6/0/5/0/webimg/492982314_tp.jpg

Nadam se da neko ima resenje za moj problem
djordjeub
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  05.01.2012 12:19

Re: Molim za pomoc AsusTv7134

Postod Video Majstor » 06.01.2012 17:02

djordjeub je napisao:Zelim prvo svim da pozelim srecnu novu i sve praznike... :)

Hvala! Takođe sve najbolje! :)

samo stoji siva pozadina a zvuk ide normalno,

To je onaj čuveni problem "nema slike ima tona". U 99% takvih slučajeva u pitanju je problem sa overlay-em. Overlay je način prikaza videa u kojem posreduje grafička kartica. Konkretno windows odredjuje samo pravougaonik na ekranu a grafička kartica onda u taj pravougaonik iscrtava sliku nezaviisno od windowsa. Ako grafička kartica zakaže, taj pravougaonik ostaje crn (ili možda siv u tvom slučaju).

To se rešava tako što otvoriš podešavanja od drajvera za tvoju grafičku karticu. Pronađeš grupu opcija gde se podešava prikaz videa (boje, contrast, brightnes itd...). Zatim treba da resetuješ na default opcije i ispomeraš malo levo-desno klizače brightnes, contrast... Tako se podešavanja od overlay-a resetuju i slika se obično pojavi istog momenta. Kada se slika pojavi, tada opet možeš da vratiš klizače u srednji položaj kako su i bili.

Iz istih razloga, pomaže i instalacija najnovijih drajvera za grafičku karticu. Jer se te opcija obično resetuju i prilikom instalacije novih drajvera.

Javi, da li je uspelo.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Molim za pomoc AsusTv7134

Postod djordjeub » 06.01.2012 22:12

Hvala na odgovoru uspeo sam na taj nacin ali kad vrati na default ponovo bude siva slika samo kad povecam osvetljenje i kolicinu boje kad odprilike napravim neki balans onda bude sve ok i tad moze da se gleda.... :)

Jos jednom hvala na odgovoru i pomoci... :)

Video sam tvoj komentar na moj klip malo sam pretrazio forum nisam nasao da jos neko radi na montazi i kompjuterskim efektima voleo bi kad bi nasao jos ljudi da mogu da nastavim s ucenjem i sa napretkom u toj oblasti :)
djordjeub
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  05.01.2012 12:19

Re: Molim za pomoc AsusTv7134

Postod Video Majstor » 11.01.2012 23:37

Video sam tvoj komentar na moj klip malo sam pretrazio forum nisam nasao da jos neko radi na montazi i kompjuterskim efektima voleo bi kad bi nasao jos ljudi da mogu da nastavim s ucenjem i sa napretkom u toj oblasti
Ima recimo ovaj:
viewtopic.php?f=7&t=2408

p.s.
napisao sam dugacak odgovor ali na zalost mi se preklinula veza... :( Napisacu ponovo za koji dan.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju

cron