Kamera

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

Re: Kamera

Postod Silton » 17.12.2013 15:09

Video Majstor je napisao:
to onda znači da ona ne može da se koristi za snimanje raznih svečanosti, mislim nema taj kvalitet videa,
Ona je baš naprotiv zbog dobre stabilizacije slike i dorog autofokusa pogodna za snimanje svećanosti i uopšte sva snimanja kod kojih ništa nije unapred pripremljeno i koja dugo traju (pa izazivaju umor i nedostatak koncentracije kamermana).

A kvalitet snimaka, nisam pominjao skoro ništa. Kvalitet je verovatno dovoljno dobar jer i kamere od 1000 evra imaju odličan kvalitet i snimaju u 50p (50fps progressive). Ne bi ni imale taj mod snimanja da nema svrhe.
Verovatno je kvalitet manji od kamera koje koštaju 5000 evra ali opet ne znači da je loš. Kvalitet snimaka je često subjektivna stvar. Tehnologija stalno pojeftinjuje i današnje kamere od 2000 evra imaju isti kvalitet kao starije kamere koje su plaćene 4-5 hiljada evra, na primer. Sad sve zavisi od tebe koji ti kvalitet tražiš i sa kime se porediš. Ako bi hteo kvalitet koji se meri sa trenuntno najvišim dostignućima video tehnologije onda je jedini izbor uvek najnoviju koja postoji i košta preko 15-20 hiljada evra (na pirmer RED, Canon Cinema EOS itd...). A možeš i da budeš zadovoljan i sa snimcima kamera od pre tri godine...
ili to pravilo važi kod nas, u našem narodu, što veća kamera, to bolji kvalitet.
Pa sama veličina ne znači veći kvalitet ali profesionalne kamere su uglavnom krupne. I tačno je da ima veze sa našim narodom. Sa većom kamerom je lakše naplatiti i možeš imati više cene. ...Ne samo kod kamermana nego uopšte, majstori često kupuju alat ne koji im je neophodan za rad nego sa kojim će lakše naplatiti i izgledati profesionalnije. Kad ljudi vide da neko nosi veliku količinu skupe opreme i alata onda im je nekako prirodno da prihvate da ta usluga vredi dosta novca.

Ja ustvari imam nameru da snimam više muzičare live, a pošto ima XLR ulaze, može direktno da se uključi u miksetu, za razliku od na primer ove http://www.fotodiskont.rs/proizvodi/son ... -1239.html koja je jeftinija, izgleda profi, ali nema XLR ulaze. Šta je konkretno tvoje mišljenje.
Nemam neko mišljenje ali verujem da su njene audio mogućnosti Ok.
To za XLR proveri još da li je isto XLR izlaz iz mixete i XLR mikrofon na primer.



Hvala na iscrpnom odgovoru, ja sam se odlučio za Canon XA10.
http://www.youtube.com/watch?v=8DQGjLxq5w0
Veoma je kvalitetna i ima dosta mogućnosti.
Pozdrav.
Silton
Član foruma
 
Postova:  11
Pridružio se:  04.02.2013 17:42

Re: Kamera

Postod Video Majstor » 22.12.2013 1:56

Nadam se da ćeš se javiti sa utiscima i snimcima kad kupiš kameru :)

Inače, ta kamera mi je delovala manje revolucionarno od Sony modela pa sam imao manje radoznalosti za nju.

Prokomentarisaću ovaj video, koji si okačio, sa par reči

Snimci zaista izgledaju filmski, naročito kontrast boje i fokus (tj. depth of field). To je za pohvalu. Međutim to malo govori o kameri jer i mnoge druge mogu isto to. Takođe to se menja uz različita podešavanja ili u postrodukciji.

Evo još jedan video gde je prikazano malo više detalja i možda bolje prikazani neki nedostaci.


I dalje mislim da je za filmmaking Sony HXR-NX30 mnogo atraktivnija. Za ostale namene ne znam.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20
Prethodni

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju

cron