Weg DVD rekorder 5050 HDD

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

Re: Weg DVD rekorder 5050 HDD

Postod ShoX » 14.08.2011 22:48

a kada ce kod nas krenuti ta digitalna televizija?

zasto samo s-video,valjda treba jos nesto,jel s video samo prenosi video...
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Weg DVD rekorder 5050 HDD

Postod Video Majstor » 16.08.2011 4:08

a kada ce kod nas krenuti ta digitalna televizija?

Trebala je u aprilu 2012-e da bude sve obavljeno ali odgadjajuu vec nekoliko puta tako da se ne zna kad ce. Izgleda da ce tek krajem godine poceti testiranje novog signala.
...Najkasniej ce biti 2015-e jer je to krajnji rok za sve drzave.

zasto samo s-video,valjda treba jos nesto,jel s video samo prenosi video...

Da. Audio signal mora posebnim kablovima. Audio se obicno prikljucuje u zvucnu karticu tj. audio ulaze na maticnoj ploci. Dakle audio ide svojim putem pored TV kartice.

Kod softvera sa TV kartice se za snimanje treba podesiti da je "Audio source: Line-in" tj. audio ulaz da bi znala da treba da snima zvuk koji dolazi na taj prikljucak.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Weg DVD rekorder 5050 HDD

Postod aleksrb » 28.02.2012 19:23

Pozdrav svima! Posto sam novi na sajtu i nisam uspeo da nadjem rubriku gde se govori o DVD rekorderima, a jedino sam ovde nasao slicnu temu, nemojte mi zameriti, ali hteo bih svoj problem da ovde iznesem. Imam vec 5-6 godina Sony RDR-GX210 i nisam imao vecih problema doskora. Posto dosta snimam na njemu, pitao sam se kada ce da nesto crkne, ali dugo je radio bez problema. Od pre oko dve godine povremeno mu se do danas desi da se trej diska ne otvori ili otvori dopola ili otvori, pa odmah zatvori, sto nije prevelik problem, jer kad ubacim disk sve je radilo.

Medjutim, odskora se desava sledece : Ne moze da inicijalizuje nove RW diskove za narezivanje (on nema Hard Disk u sebi), jedan je uspeo nekako, ali taj disk me stalno zeza, ne snima sve, ranije se prekine snimanje itd. Ono sto me buni je sto svi vec inicijalizovani RW diskovi, koji je pitanje kad ce da riknu, rade kao sat, tj narezuju sve lepo i sve funkcionise.

Da li je moguce da je do diskova i da moram da nadjem neke mnoooogo dobre RW diskove da bi ih ovja procitao?

Jedan covek mi je rekao da moze da bude do lasera. Sad se ja pitam sta je bolje - da menjam laser ako je to ili da kupim nov Weg 5050 kao covek u ovoj grupi ili sta? Mozda samo treba na ciscenje sociva?

Ima li neko slicnih iskustava sa ovim modelom? Cisto bih voleo da znam ako je blizu vreme za staro gvozdje, da lepo kupim novi i da se ne zaj...
aleksrb
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  28.02.2012 19:04

Re: Weg DVD rekorder 5050 HDD

Postod Video Majstor » 28.02.2012 23:58

Dobrodošao! :drinks:

Iz mojeg iskustva sa jednom starom muzičkom linijom koja je imala jako loš laser, mogu vam reći da je taj početni zapis na disku najveća teškoća za laser.
To što ste opisali, najverovatnije znači da je laser polako oslabio ispod te granice potrebne da bi lako mogao da čita/piše taj početni zapis.

A RW diskovi su inače teži za čitanje i pisanje pa nije čudo da si prvo kod njih primetilo. On će verovatno još moći da snima DVD-R diskove ali RW možda više neće moći.

Da li je moguce da je do diskova i da moram da nadjem neke mnoooogo dobre RW diskove da bi ih ovja procitao?
Moguće je da su diskovi loši ili da su snimljeni veliki broj puta. Probaj sa novim original verbatim RW diskom...

Jedan covek mi je rekao da moze da bude do lasera. Sad se ja pitam sta je bolje - da menjam laser ako je to ili da kupim nov Weg 5050 kao covek u ovoj grupi ili sta? Mozda samo treba na ciscenje sociva?
Svakako je najbolje da prvi potez bude čišćenje sočiva. pokušaj sa onim diskovima za brisnja ali ne znam da li oni pomažu. Ako ne onda mora nekako da se rastavi da se ima bolji pristup sočivu i da se očisti.

Zadnji potez je da serviser pojača laser. Time se poboljšava rad ali mu se skraćuje vek ...i onda do sledećeg pojačavanja ostaje sve manje i manje vremena. Posle 3-4 pojačavanja je verovatno gotov.

Ima li neko slicnih iskustava sa ovim modelom? Cisto bih voleo da znam ako je blizu vreme za staro gvozdje, da lepo kupim novi i da se ne zaj...
Ako te služi 5-6 godina i još može da posluži, on je odličan! Isplati se da bar pokušaš da ga osposobiš jer se kod novih modela ne zna koliko će zapravo biti bolji. Kod tih uređaja se nikad ne zna kakav će biti u praksi.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Weg DVD rekorder 5050 HDD

Postod zex » 23.11.2013 17:38

sta se desava..imam ovaj DVD rekorder 5050 HDD..i nesto sam cackao na daljinskom i odjednom se izgubio signal i ne mogu nikako da ga namestim sad..yna s li sta o tome..
zex
 

Re: Weg DVD rekorder 5050 HDD

Postod Video Majstor » 27.11.2013 5:28

Može svašta da bude ali imao sam jedno slično iskustvo gde je pomoglo sledeće:

Nakon što je početno traženje kanala uspelo, počeli smo koristiti uređaj. Prebacivali smo kanale i isprobavali čemu služi koji taster na daljinskom. Međutim nakon otprilike dve minute, mnoge komande sa daljinskog su prestale da reaguju! Kanali su se prebacivali redovno ali nije bilo nikkavih informacija o kanalu i nikakvi meniji nisu hteli da se otvore. Indikator na daljinskom je pokazivao da radi a takođe je svaki put indikator na uređaju pokazivao da prima komande sa daljinskog. Isprobavali smo sva moguća rešenje, isključivali uređaj, vadili baterija iz daljinskog i pritiskali tastere da se elektricitet iz daljinskog potroši... i to sve mnogo puta. Nije bilo nikakvih promena... Na kraju smo pritiskali sve tastere sa daljinskog brzo i nasumično... i odjednom je proradilo! Kako i zašto ne znamo :)
http://www.videomajstor.com/blog-hardve ... y-hd-2851t

...možda se posle koji minut daljinski odblokira. Ukoliko ne pomogne, verovatno ćeš morati na servis da nosiš.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20
Prethodni

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju