i7 procesor

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

i7 procesor

Postod Goja » 10.07.2011 10:10

pre desetak dana prijatelj je na moj savet kupio lap top sa i7 procesorom kako bi montirali određene filmove.Nisam bio skroz siguran kako će sve to funkcionisati jer do sada nisam imao kontakt sa takvim procesorima.
Konfiguracija lap topa

Del inspirio
Ekran 15.6" dijagonala Opis ekrana 15.6” HD LED Backlight ,TrueLifeTM Rezolucija: 1366 x 768 piksela Procesor Intel Tip procesora Intel Core i7 Opis procesora
Intel® Core™ i7 Processor 2630QM Brzina: 2.0 GHz,Turbo boost do 2.9Ghz FSB: 1333MHz, Kes memorija:Intel® Smart Cache 6MB
Chipset Intel Chipset Opis chipseta Mobilni Intel® HM67 Express Chipset
Grafička karta nVidia Opis grafičke karte
nVidia GeForce GT 525M sa 1GB DDR3 sopstvene memorije, maksimalna memorija do 2303MB (1024+1279) deljene sa instaliranih 4GB sistemske memorije.Memorija 4GB Opis memorije
4GB (2GB + 2GB) DDR3 1333 MHz SDRAM, 2 x SODIMM socket maksimalno 8GB SDRAM
Hard disk 1 640 GB Opis hard diska 1 Kapacitet : 640GB ,sertifikat : S.M.A.R.T. rotacija diska : 5,400 rpm

Mašina je potpuno stabilna i i brza ,ali moje zaprepašćenje je bila brzina renderinga
Film mpg2 u powerdirecotoru 7 rendering 1 sat i 6 min (trajanje filma) kompijuter je obavio za nešto više od 6 min što je za moje pojmove neverovatno brzo.Sobzirom da ja na svom starom amd +3000 uz pomoz bože mogu da odradim za oko 2-3 sata
Šta da vam kažem izgleda da je došlo vreme da se za 600 evra na lap topu može odraditi izuzetno dobra i kvalitetna montaža sa neverovatno brzim renderingom.
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: i7 procesor

Postod Video Majstor » 11.07.2011 23:16

Samo cu da kazem da ja imam jako dobrih iskustava sa Dell kompjuterima. Imao sam priliku da radim sa dva Dell-ova racunara a oba su i pored specifikacije delovala bar 30% jaca. Ne znam sta ih cini tako dobrim ali imao sam utisak da ovi racunari koji mi sastavljamo su kao druga klasa u poredjenju sa Dell-ovim. Neverovatno brzo podizanje sistema, kućište vrhunskog kvaliteta i prelepo dizajnirana. Konektori jednostavno rasporedjeni i potpuno cvrsti... Stvarno sve naj naj... I sto je najzanimljivije uopste nisu skuplji od obicnih "bezimenih" konfiguracija :)
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju

cron