WD HD TV Live

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

WD HD TV Live

Postod djyova » 01.10.2010 18:54

Zanima me da li neko ima ovaj player i kakva su mu iskustva?
Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Re: WD HD TV Live

Postod Video Majstor » 01.10.2010 20:45

Heh ja vec duze ima u planu da napisem recenziju za taj plejer na sajt. Samo imam neke rubrike pre toga da zavrsim...

Znam coveka koji ma taj plejer i zadovoljan je. Pusta sve sto radi i na PC-u. Prikazuje subtitl isto kao i pc. jedino sam zaboravio sta se moze sa njim kada se prikljuci mreznim kablom na kompjuter. Da li moze da radi kao mrezni disk ili ___??? ne secm se sada.

Inace ja imam Western Digital WD My Book. Eksterni usb hard disk koji isto izgleda kao WD TV i radi odlicno vec nekoliko godina. A nosio sam ga svude (u koferu oblozenom spuzvom) i iskljucio i ukljucio kablove milion puta. Izuteno kvalitetan i uleva poverenje spoljasnocu: kablovi debeli, transformator tezak i ne greje se mnogo, tih, konektori se ne mrdaju kada prikljucujes kablove... Prvi utisak isto odlican. Windows ga odlicno prepoznaje, mogao sam da napravim particije i formatizujem bez problema. Mada je on u startu bio formatizovan i cak je bio poklon softver na njemu (koji mi ne treba ali eto vidi se da je spreman za rad).

Citao sam reviewse u bar tri casopisa za WD TV Live i svuda je odlicno ocenjen. Najbolji plejer na uporednim testovima.

Jedini minus je sto uredjaj nije bas jeftin u poredjenju sa recimo kucnim DVD/DivX plejerom. Ali ako imas u kuci jedan kompjuter i jedan TV onda ti moze uspesno zameniti sve ostale kucne plejere i jos mozes da ga poneses kod prijatelja pa da presnimis muziku i filmove jer je on ujedno i eksterni hard disk.
Znaci ko ima dva kompjutera ili neki dobar kucni plejer, mozda mu ne treba ali ko nema, super stvar.
Ili na primer ko zeli da kupi jos jedan hard disk onda mu WD HD TV Live dodje kao malo skuplji hard disk.

Ja licno bih ga kupio da imam viska slobodnog novca.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: WD HD TV Live

Postod djyova » 05.10.2010 10:22

Ovde kod nas prodavci deru sa cenama, i to je negde od 130 evra pa na gore, dok se u zemljama evrope taj uređaj može pronaći za mnogo manje pare. Oko 80 do 90 evra, a čak sam ga našao jednom prilikom na akciji i koštao je 70 evra!

Ako ga ja budem kupovao, naručiću nekom da mi donese iz inostranstva, jer čak i ako platim carinu, jeftinije će me koštati nego da ga kupim ovde.
Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Re: WD HD TV Live

Postod Video Majstor » 09.10.2010 13:23

i jos mozes da ga poneses kod prijatelja pa da presnimis muziku i filmove jer je on ujedno i eksterni hard disk.
Znaci ko ima dva kompjutera ili neki dobar kucni plejer, mozda mu ne treba ali ko nema, super stvar.
Ili na primer ko zeli da kupi jos jedan hard disk onda mu WD HD TV Live dodje kao malo skuplji hard disk.

Uh, moram da se ispravim. Sad sam proverio.

WD HD TV Live ipak nema u sebi ugradjen hard disk. Ima USB prikljucke na koje direktno mozete spojiti ekstern uUSB hard disk ili USB memoriju. Znaci snimite sta zelite na USB memoriju a zatim je priklljucite na WD TV.

U tom slucaju ,posto nema hard disk, moze se reci da je skup. Naravno ostaje cinjenica da je verovatno najbolji plejer tog tipa.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: WD HD TV Live

Postod djyova » 09.10.2010 14:08

Ja sam čuo da je trenutno jedini player koji može da pusti video sa 16 referentih frejmova, a bez da se pojavljuju artefakti. Do duše nisam proverio, ali mi je za sad on izbor za neku buduću kupovinu.

A što se tiče toga da ne može da se ugradi hard, to me je najviše u početku odbijalo, al razmišljam nešto, zakačiš eksterni hard, i voziš.

Priča se nešto da ima raznih firmwera za taj player, pošto je kod njega firmwer open source, pa da mu ti firmweri daju svakakve mogućnosti koje normalno nema.

Kad budem nabavio, videću...
Poslednji put menjao djyova dana 09.10.2010 14:24, izmenjena samo jedanput
Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Re: WD HD TV Live

Postod Video Majstor » 09.10.2010 14:19

Western Digital je sada poceo da eksterne hard diskove iz serije My Book (izgledaju isto kao WD HD TV) oprema sa USB 3.0

A i sezona praznika ce sada pa je moguce da ce izbaciti neki novi model i iz WD TV serije...
Poceli su da prave i kucne NAS-ove (mrezne hard diskove) pa verujem da ce i novi WD TV imati neke od tih mocnijih mreznih mogucnosti.

Inace WD HD TV Live ako sam dobro shvatio ima i Wi-Fi sto je jako fino.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju