Potrebna pomoc oko LCD TV SONY KDL-40EX402

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

Potrebna pomoc oko LCD TV SONY KDL-40EX402

Postod bozur » 05.06.2011 11:18

Zanima me zbog cega ne mogu gledati digitalne programe vec samo analogne,analognih imam 60 a digitalnih 732,inace TV se koristi u Svajcarskoj a ne koristim antenu vec preko stek doze na zidu?
Drugo sta me zanima jeste kako da preimenjujem programe u favorite listu,posto na nekim pise ime programa a na nekim samo broj?
bozur
Član foruma
 
Postova:  10
Pridružio se:  26.05.2011 21:45

Re: Potrebna pomoc oko LCD TV SONY KDL-40EX402

Postod Video Majstor » 05.06.2011 14:14

nace TV se koristi u Svajcarskoj a ne koristim antenu vec preko stek doze na zidu?

Dobro da si to spomenuo.
Moze biti da taj signal nije isti onaj koji bi dobili sa antenom .Zgrada (ili grupa zgrada) mozda ima svoj interni kablovski sistem i neku svoju kablovsku semu. Ako tim putem emituju samo analognim signalom onda nije cudno da nemate digitalne.

To je jedno od objasnjenja. Ukoliko je to u pitanju onda bi to mogli proveriti i resiti tako da uzmete sobnu antenu i da prikljucite na TV.

Ukoliko je kod vas snazan zemaljski signal cak i sa spajanjem kabla od nekoliko metara duzina bi verovatno mogao da se uhvati zemaljski signal pa da se pojavae i digitalni kanali. naravno za taj slucaj kraj kabla mi morao ostati slobodan (iskljucen iz tog prikljucka u zidu).

Drugo objasnjenje je da niste dobro podesili u opcijama vaseg TV-a za takav signal koji je kod vas. To je malo verovatno jer danasnji televizori te stvari uglavnom imaju automatski pa da se bnista ne mora ni podesavati.

Drugo sta me zanima jeste kako da preimenjujem programe u favorite listu,posto na nekim pise ime programa a na nekim samo broj?

Jos nisam pogledao upputstva za vas TV ali verujem da ce se nazivi programa sami pojaviti kada vam prorade digitalni porgrami. Jer svi digitalni programi uobicajeno prenose i dodatne tekstualne informacije o nazivu kanala, trenutnoj emisiji, EPG (tabela sa pregledom programa) itd.

Dakle prvo sto bi trebali je da pokusate jos jednom podesiti ako neku opciju mozda niste probali. A drugi korak je da probate sobnu antenu da spojite na TV pa onda da trazite kanale.


---
Pokusacu kasnije naci uputstvo za taj TV pa cu vam javiti ako vidim da ima neka bitna stvar u podesavanjima vezana za vas problem.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Potrebna pomoc oko LCD TV SONY KDL-40EX402

Postod bozur » 06.06.2011 19:44

Sto se digitalnih programa tice bili ste u pravu,u zgradi u kojoj sam ja ima samo analogni izlaz,digitalni nema.
Videcu ovih dana da potrazim TV antenu i pokusam sa njom,nadam se da cu je negde naci jer su ovde jako retke,niko ih ne koristi.
A sto se drugog problema tice jos uvek ga nisam otklonio i jos uvek neznam kako bih mogao da ga otklonim. Na nekim programima lepo pise ime primer RTL,ZDF,MTV, dok recimo za nas RTS pise samo S41,i za jos neke programe pise isto u tom smislu prvo jedno slovo pa dva broja,zeleo bih to zameniti,ali ako se ne moze nema ni veze,popamticu ih vec nekako ko je koj.
bozur
Član foruma
 
Postova:  10
Pridružio se:  26.05.2011 21:45

Re: Potrebna pomoc oko LCD TV SONY KDL-40EX402

Postod Video Majstor » 06.06.2011 20:09

Probajte bez antene da li ce pronaci pokoji digitalni program. Iskljucite potpuno kabal iz televizora.

A sto se drugog problema tice jos uvek ga nisam otklonio i jos uvek neznam kako bih mogao da ga otklonim. Na nekim programima lepo pise ime primer RTL,ZDF,MTV, dok recimo za nas RTS pise samo S41,i za jos neke programe pise isto u tom smislu prvo jedno slovo pa dva broja,zeleo bih to zameniti,ali ako se ne moze nema ni veze,popamticu ih vec nekako ko je koj.

To je onda ocigledno uzrokovano tim sto je to analogni signal. A kod analognog signala to nije obavezno da ima.

Ako dobiejte digitalni signal bice to reseno sigurno.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Potrebna pomoc oko LCD TV SONY KDL-40EX402

Postod bozur » 15.06.2011 13:08

Tek danas nadjoh malo vremena da pokusam.
Dakle izvadio sam kabal iz stek doze u zidu i taj kraj ostavio slobodan dok je drugi bio ukljucen u tv i na digitalnim programima odabrao opciju da trazi programe automatski ali pod opcijom Antena.
Rezultata nema,nije nasao ni jedan jedini digitalni program na taj nacin.
Jedino resenje za digitalne programe znam i to resenje mi je pre par dana bilo pred vratima,covek iz Cabelcom-a je dosao i nudi ko zeli moze,dobiva se risiver nesto slicno kao digitalnom risiveru za satelitsku antenu,samo sto ima opciju da moze da snima na sopstvenoj memoriji od 500GB,mada preko njega ide i internet za komp sa brzinom od 50Mb/s i fiksni telefon sto meni trenutno ne treba pa se jos razmisljam dali da uzmem ili ne inace bih imao negde oko 1 500 digitalnih programa iz raznih delova sveta,RTS bi bio frei kao i sada a za ostale nase Srpske programe morao bih dodatno da placam oko 20Fr mesecno inace ovaj ceo paket 3 u 1 kosta 79Fr mesecno i godisnje kao ima 2 meseca gratis.Neznam koliko li je to povoljno i dobro. Neznam sta je sa nas TOTAL TV dali to radi ovamo i koliko je mesecna pretplata?
bozur
Član foruma
 
Postova:  10
Pridružio se:  26.05.2011 21:45

Re: Potrebna pomoc oko LCD TV SONY KDL-40EX402

Postod Video Majstor » 15.06.2011 20:07

Pa ako je slab signal onda bi morala neka sobna antena. Pre toga probaj da iskljucis kabal ne samo iz zida vec i iz televizora.

a ostale nase Srpske programe morao bih dodatno da placam oko 20Fr mesecno inace ovaj ceo paket 3 u 1 kosta 79Fr mesecno i godisnje kao ima 2 meseca gratis.Neznam koliko li je to povoljno i dobro. Neznam sta je sa nas TOTAL TV dali to radi ovamo i koliko je mesecna pretplata?

Ne znam koliko je franak ali Total TV je mesecno otprilike od 10 do 30 evra, zavisi koje pakete uzmete. Ali bi morali da kupute u srbiji njihov uredjaj i i da ga ponesete sa sobom i tamo da vam neki serviser montira antenu. Uredjaj zajedno sa antenom i kablovima kod njih kosta oko 100 evra i onda moezs da ga nosis.

Morali bi sami za sebe izracunati sta je vama od ta dva resenja povoljnije.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron