HITNO POTREBNA POMOC

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

HITNO POTREBNA POMOC

Postod bozur » 26.05.2011 22:14

Bilo kakva vrsta pomoci mi je dobro dosla,bilo da znate resenje ili me uputite na adresu ko bi mogao znati. Izvinjavam se ako temu otvaram na pogresno mesto,tek sam se registrovao i neznam gde trebam.
Ovako
Toshiba colour tv
model no. 2563DF
220-240 V ~ 50 Hz 105W

Problem se pojavio od sinoc,dakle originalni daljinski za ovaj tv nemam koristim univerzalni THOMSON
ROC 4306 i hteo sam smanjiti ton na tv ali direkno na tv posto mi daljinski bio na krevetu,i neznam sta sam pritisnuo pa mi se u levom gornjem uglu pojavilo 3 cifreni kod od slova i brojeva,pritiskanjem na volume + i - menjao sam taj kod,pa pritiskom na dugme meni se to izgubilo,tv je jos uvek normalno radio,e onda sam ga ugasio ali na onom dugmetu na njemu i sve do jutra ga nisam palio. Ujutru kada sam ga upalio pojavio se taj problem,ima sliku nema ton. I opet pritiskom na dugme meni mi se pojavio taj kod i ponovnim pritiskom na meni se izgubio,inace ime programa i broj pokazuje u desni gornji ugao,a na tv ima 5 dugmeta...
meni
volume + i -
program + i -
sada kad god pritisnem dugme meni izbaci mi normalan tv meni a to je
Picture
Sound
Off timer ; off
EXT2 : AV
Aspect : 4:3
Teletext : character -1
Language: English
.
Sta da radim i kako da opet vratim ton?
bozur
Član foruma
 
Postova:  10
Pridružio se:  26.05.2011 21:45

Re: HITNO POTREBNA POMOC

Postod Video Majstor » 27.05.2011 5:32

Pogledacu na internetu da li mozda imaju uputstva za taj TV pa cu vam javiti ako saznam.

U medjuvremenu probajte potpuno iskljuciti TV iz zida pa onda opet satndardno sve ukljuciti. Mozda ce se memorija resetovati. To je za slcuaj da je problem potpun oelektronski.

Memorije uvek mora imati neku bateriju. Serviser moze da je izvadi a zatim vrati i memorija ce se ponistiti i bice kako je bilo. Dakle u slucjau da je to uzrok, morali bi nositi kod servisera.

Takodje je moguce da je problem pomalo mehanicki tj. da je nesto unutar tastera za "volume" otpalo ili se zaglavilo... Svakako pokusajte jos malo svasta pritiskatiu mozda uspete slucajno.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: HITNO POTREBNA POMOC

Postod bozur » 27.05.2011 9:41

Iz struje sam ga iskljucio preko noci,jutros sam ga ukljucio i on isto,nema ton.
Dugmici na njemu mislim da nije ni jedan zaglavio jer rade svi kao i pre,sad pokusavao sam vise puta pritiskom na meni dugme ali pojavljuje se samo meni,onaj trocifreni kod nikako nece.Pokusacu da ga otvorim i cisto vizuelno pogledam mozda mi zapadne ta baterija za oko,predpostavljam da je velicine kao za rucni sat,pa ako je ugledam pokusacu da je izvadim i vratim,jedino me zanima ako bih to uradio,dali gubim sve programe pa cu ih morati ponovo traziti?
bozur
Član foruma
 
Postova:  10
Pridružio se:  26.05.2011 21:45

Re: HITNO POTREBNA POMOC

Postod Video Majstor » 27.05.2011 13:56

Jos pomaze sledece: Kada izvadite kabal iz zida ona dva siljka od utikaca na slobodnom kraju kabla spojite nekim metalnim predmetom i malo protrljajte. Dok to radite takodje nekoliko puta pritisnite glavni prekidac za ukljuceno/iskljuceno na televizoru. To je nacin da se izgubi neki staticni elkktricitet ako se pojavio u uredjaju i smeta nekim elementima.

mozda mi zapadne ta baterija za oko,predpostavljam da je velicine kao za rucni sat
Da. A mozda je i veca, velicine novcica.
I logicno je da se ta baterija nalazi u blizini tog dela televizora sa dugmicima.

pa ako je ugledam pokusacu da je izvadim i vratim,jedino me zanima ako bih to uradio,dali gubim sve programe pa cu ih morati ponovo traziti?
Ta vrsta memorije ovisi o stalnom naponu tako da cim uklonite bateriju momorija se izgubi i vraca se u stanje kao kada ste prvi put ukljucili televizor.

Isto kao kod digitalnog rucnog sata, kada se baterija potrosi morate ga ponovo podesavati.

---
Takodje je moguce da se ta baterija jednostavno pokvarila pa je treba zameniti. To je bio slucaj kod nekih maticnih ploca na kompjuterima...

p.s.
Ovde sam vam nabroja resenja koja vredi probati a da nista ne kostaju. Ako ne uspe onda bi morao na servis.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: HITNO POTREBNA POMOC

Postod bozur » 27.05.2011 14:41

Hvala puno na savetima,veceras cu pokusati pa stvarno se nadam da ce neki od njih da uspe.
Uglavnom ako ga uspem na neki nacin resetovati imacu drugi problem,nemam originalni daljinski a sa ovim univerzalnim ne mogu traziti programe,tj ne mogu programirati programe,ali opet ako uspem resetovati tv videcu da kupim neki drugi daljinski pa valjda uspem nekako sve iskonbinovati.
U svakom slucaju veceras se javljam sa rezultatima sta se desilo.
Hvala jos jednom.
bozur
Član foruma
 
Postova:  10
Pridružio se:  26.05.2011 21:45

Re: HITNO POTREBNA POMOC

Postod Video Majstor » 27.05.2011 20:36

imacu drugi problem,nemam originalni daljinski a sa ovim univerzalnim ne mogu traziti programe,

Bitna je samo sifra (tri cifre) za daljinski. Moze se naci na internetu tabele sa tim siframa pa onda na osnovu naziva vaseg televizora se pronadje njegova...

Pokusajte sa sledecim siframa:
TOSHIBA: 112 313 413 419 506 510 512 517 613 902


Ja jos nisam stigao da pogledam na internetu uputstvo za vas tv ali pogledacu cim uhvatim vremena...


p.s.
Premesticu kasnije temu u rubriku "video hardver" pa da bude preglednije.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: HITNO POTREBNA POMOC

Postod bozur » 28.05.2011 9:16

Ovako
Sinoc sam otvorio tv sa ciljem da cu naci tu bateriju za memoriju,gledao sam sigurno 1h i 30min i nisam je nasao,pazljivo sam baterijskom lampom svuda gledao i nista,sa oba dve strane ploce.
Nasao sam nesto sto lici na bateriju,bar na prvi pogled,u pitanju su dva okrugla predmeta jedan je velicine 1 dinara a drugi malo veci,ali su deblji,izvadio sam ih na sigurno 15min i opet vratio,ali nije to to.Sklopio sve i probao tv,ali ista prica,ima slika nema ton.
Zatim sam ga sinoc izvadio iz struje i krajeve utikaca sam spojio alu folijom i tako ga ostavio do jutros kada sam ga ukljucio radi probe i opet isto.
E sad za daljinski,daljinski radi na 4 cifre ( cetvorocifren kod ) do sada i jos uvek koristim kod 0164 ali to sigurno nije tacan kod jer kad pritisnem taster meni na daljinskom upravljacu tv otvara teletext. Pokusao sam da automatski trazim kod tj pritisnem dugo shift taster dok lampica na daljinskom ne pocne da svetli non-stop i potom pritisnem taster tv,zatim pritiskam taster za gasenje tv sve dok se tv ne ugasi,pazeci da kad se ugasi ne pritisnem jos koji put,e kad se tv ugasi ja opet pritisnem taster tv i to je to,ali cak i na taj nacin pritiskom na meni taster mi isto otvara teletext. Sad neznam dali je to do daljinskog ili do koda,u svakom slucaju bitnije mi je da vratim ton na tv-u a sto se daljinskog tice kupicu drugi nije problem.
Veci problem bi mi bio da tv nosim u servis jer sam ja u Basel u Svajcarskoj,vise bi me kostao servis ne da kupim nov i to neki od novijih tv-a.
bozur
Član foruma
 
Postova:  10
Pridružio se:  26.05.2011 21:45

Re: HITNO POTREBNA POMOC

Postod Video Majstor » 28.05.2011 10:58

To su bili neki saveti za slucaj da je u pitanju neka sitnija smetnja koju eventualno mozete sami otkloniti. Naravno moguce je da je u pitanju i jaci, tezi kvar koji se ne moze otkloniti trikovima vec samo pravim servisom i zamenom delova.

Sinoc sam otvorio tv sa ciljem da cu naci tu bateriju za memoriju,gledao sam sigurno 1h i 30min i nisam je nasao,pazljivo sam baterijskom lampom svuda gledao i nista,sa oba dve strane ploce.
Nasao sam nesto sto lici na bateriju,bar na prvi pogled,u pitanju su dva okrugla predmeta jedan je velicine 1 dinara a drugi malo veci,ali su deblji,izvadio sam ih na sigurno 15min i opet vratio,ali nije to to.

Iako problem lici da mogao biti resen tim putem, svejedno je moguce da je doslo do nekog ozbiljnog kvara u to mdelu televizora. Niste vi nista pogresno uradili ni izazvali kvar pritiskanjem tih dugmica ali se pretpostavljam u tom momentu kvar pokazao da postoji.

Zatim sam ga sinoc izvadio iz struje i krajeve utikaca sam spojio alu folijom i tako ga ostavio do jutros kada sam ga ukljucio radi probe i opet isto.
Zapravo ako je to u pitanju dovoljno je sam oprotrljati jednu sekundu kad se spoji isprazn ise taj napo ili sta je vec. ...Ali male su sanse da je bas to u pitanju pogotovo u svajcarsjkoj gde je struja sigurno stabilna.

E sad za daljinski,daljinski radi na 4 cifre ( cetvorocifren kod ) do sada i jos uvek koristim kod 0164 ali to sigurno nije tacan kod jer kad pritisnem taster meni na daljinskom upravljacu tv otvara teletext.
Ti kodovi su inace vise stvar daljinskog nego televizora, zavisno od proizvodjaaca daljinskog kodovi i nacin menjanja koda mogu biti drugaciji. Ako se zna model daljinskog mogu se naci podaci na internetu bas za njega.

Napisite model daljinskog pa da pogledam jos to na internetu. Steta je ne isprobati bar jos to.

Veci problem bi mi bio da tv nosim u servis jer sam ja u Basel u Svajcarskoj,vise bi me kostao servis ne da kupim nov i to neki od novijih tv-a.
Slazem se. Pokusajte jos ovo sto sam napisao u ovoj poruci u vez i daljinskog i to je, mislim, sve sto mozete sami.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: HITNO POTREBNA POMOC

Postod bozur » 28.05.2011 13:24

Daljinski je THOMSON ROC 4306 inace je 4 in 1 ako je vazan taj podatak.
Hvala vama na strpljenju i odvojenom vremenu,zaista po meni osobi koja se ne razume u servisiranje tih stvari jedino preostaje jos ako nadjete kod za daljinski i to je to,ili servis ili nov.
bozur
Član foruma
 
Postova:  10
Pridružio se:  26.05.2011 21:45

Re: HITNO POTREBNA POMOC

Postod Video Majstor » 28.05.2011 16:37

Od cetvorocifrenih kodova nasao sam najpre ove:
TV Toshiba 0156, 0060, 0154


A ovde su navodno svi kodovi za Thomson daljinske (tako je pisalo na linku koji vodi do ove stranice):
http://www.thompsontv.com/rcarc.html
za toshiba pise:
Toshiba 018,021,023,071,085,090

Al isu trocifreni pa verovatno ne vredi.

Ovo je sa jednog foruma i pise da je za jedan model Thomson daljinskog:
Toshiba
0538 0090 1538 0065 1319 0066 0100 0132 0744 0271 0247 0139 0225 0221 0648 1938 0039 0067 1194 1193 0748

Cetverocifreni su pa bi vredleo da probate.

Eto, tesko da cu naleteti na nesto precizinije od ovoga.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20
Sledeća

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju

cron